Leczenie bólu przy użyciu fibryny bogatopłytkowej I-PRF
Leczenie bólu fibryną bogatopłytkową I-PRF to bezpieczna i skuteczna metoda leczenia wykorzystująca naturalną zdolność autoregeneracji. Ze względu na zastosowanie krwi własnej pacjenta, terapia jest całkowicie biokompatybilna (nie ma ryzyka reakcji alergicznej). Ma ona zastosowanie w ortopedii, medycynie sportowej, medycynie estetycznej, stomatologii i chirurgii.
Fibryna bogatopłytkowa to koncentrat płytkowy nowej generacji. Dzięki swojej unikalnej strukturze dłużej stymuluje płytki krwi do uwalniania czynników wzrostu, cytokin oraz powoduje migrację mezenchymalnych komórek macierzystych, czyli komórek mających możliwość przekształcenia się w różnorodne typy dojrzałych komórek, między innymi w komórki kostne, chrzęstne, mięśniowe oraz nerwowe, do miejsca podania.
Fibryna bogatopłytkowa intensywnie wspomaga regenerację tkanek miękkich takich jak mięsnie i ścięgna, wspomaga rekonstrukcję więzadeł i proces leczenia stawów oraz przyspiesza zrosty kostne. Wśród wskazań do zabiegu wyróżnia się przede wszystkim: łokieć tenisisty, łokieć golfisty, ostrogi piętowe, kolano skoczka, kolano biegacza, uszkodzenie ścięgien i mięśni, zwyrodnienie ścięgien Achillesa, urazy i zmiany przeciążeniowe, kontuzje mięśni, kontuzje i choroby ścięgien, kontuzje i schorzenia wiązadeł, kontuzje i schorzenia stawów: biodrowych, kolanowych, łokciowych itp. Metoda ta jest szczególnie polecana w terapii ubytków mięśni, zaburzeń zrostu kostnego, oraz po zabiegach naprawczych chrząstek i ścięgien.
Osocze bogatopłytkowe
Leczenie bólu przy użyciu osocza bogatopłytkowego PRP
Leczenie bólu osoczem bogatopłytkowym PRP to bezpieczna i skuteczna metoda leczenia schorzeń ortopedycznych z użyciem płytek krwi pobranych od pacjenta. Ma ona szerokie zastosowanie również w medycynie sportowej, medycynie estetycznej, stomatologii i dermatologii. Osocze bogatopłytkowe wspomaga terapię uszkodzeń mięśni i ścięgien, zmian zwyrodnieniowych stawów jak również leczenie ostrogi piętowej. Zawarte we krwi czynniki wzrostu po ich skoncentrowaniu stymulują w sposób naturalny procesy naprawcze i regeneracyjne tkanek po ich uszkodzeniu.