Trening medyczny to wyjątkowa forma leczenia ruchem, która w praktyce łączy podstawy fizjoterapii i treningu siłowego. Polega na posturalnym dostosowywaniu ciała, z uwzględnieniem indywidualnych deficytów i dysfunkcji ruchowych pacjenta. Może stanowić formę adaptacji do wcześniejszych urazów poprzez zoptymalizowanie pracy układu nerwowego oraz sposobu w jaki mózg je interpretuje.
Trening medyczny to forma zajęć, która pozwala przywrócić komfort w wykonywaniu codziennych czynności zarówno biegaczom, osobom po kontuzjach, jak i pracownikom biurowym. Trening medyczny ma za zadanie nauczyć właściwego traktowania naszego ciała, ponieważ człowiek stworzony jest do ruchu i mobilności. Dzięki indywidualnie dobieranym zestawom ćwiczeń, kształtujemy wiele istotnych cech motorycznych takich jak siła, wytrzymałość czy moc mięśniowa, co przekłada się na lepszą sprawność w życiu codziennym, ciągłe czerpanie satysfakcji z aktywnego uprawiania sportu oraz szybszy powrót po przebytych urazach.
Co ważne, treningi organizowane są w hali sportowej, dając pacjentom po kontuzji komfort ćwiczenia w warunkach odmiennych niż sale rehabilitacyjne.
Streching z elementami rozciągania to forma treningu wykorzystująca ćwiczenia wzmacniająco – rozciągające dla osób aktywnych fizycznie. Korzyści wynikające z tego typu zajęć to uelastycznienie mięśni, ścięgien i powięzi co poprawia mobilność ruchu. Całość dopełnia instruktaż automasażu za pomocą rollera (rollowanie), który jest świetną formą przeciwdziałania kontuzjom oraz pozwala zmniejszać objawy po treningowego zmęczenia.
Celem zajęć jest przekazanie wiedzy na temat prawidłowego rozciągania i rozluźniania ciała dla osób zaawansowanych, jak i zaczynających swoją przygodę z ruchem. Ćwiczenia pokazane w trakcie treningu opierają się o techniki PiR – czyli fizjoterapeutyczną metodę poizometrycznego rozciągania mięśni, która pokonuje fizjologiczny, obronny odruch na rozciąganie.