Nowość w ofercie! Treningi Medyczne

 

 

 

 

Trening medyczny to wyjątkowa forma leczenia ruchem, która w praktyce łączy podstawy fizjoterapii i treningu siłowego. Polega na posturalnym dostosowywaniu ciała, z uwzględnieniem indywidualnych deficytów i dysfunkcji ruchowych pacjenta. Może stanowić formę adaptacji do wcześniejszych urazów poprzez zoptymalizowanie pracy układu nerwowego oraz sposobu w jaki mózg je interpretuje.

Co to oznacza w praktyce?


Trening medyczny to forma zajęć, która pozwala przywrócić komfort w wykonywaniu codziennych czynności zarówno biegaczom, osobom po kontuzjach, jak i pracownikom biurowym. Jest potwierdzeniem, że uprawianie sportu może być bezpieczne i skuteczne, niezależnie od wieku, poziomu wytrenowania, czy indywidualnej budowy ciała.

Treningi programowane są w oparciu o ćwiczenia angażujące całe łańcuchy mięśniowe, których celem jest odtworzenie równowagi pomiędzy napięciem mięśni głębokich i powierzchownych, a w konsekwencji poprawa koordynacji wewnątrz mięśniowej i świadomości własnego ciała.

Rozpoczynając kolejny sezon biegowy/narciarski, bądź pracując kilka godzin dziennie za biurkiem, mało kto zdaje sobie sprawę, że ścięgna i mięśnie mogą tracić na elastyczności i przyjmować strukturalnie zmienione formy kompensacyjne. To prosta droga do przewlekłych dolegliwości bólowych, kontuzji i urazów.

Trening medyczny ma za zadanie nauczyć właściwego traktowania naszego ciała, ponieważ człowiek stworzony jest do ruchu i mobilności. Dzięki indywidualnie dobieranym zestawom ćwiczeń, kształtujemy wiele istotnych cech motorycznych takich jak siła, wytrzymałość czy moc mięśniowa, co przekłada się na lepszą sprawność w życiu codziennym, ciągłe czerpanie satysfakcji z aktywnego uprawiania sportu oraz szybszy powrót po przebytych urazach.

Co ważne, treningi organizowane są w hali sportowej, dając pacjentom po kontuzji komfort ćwiczenia w warunkach odmiennych niż sale rehabilitacyjne.