ORTODONCJA - STOMATOLOGIA dla dzieci, młodzieży i dorosłych

 

 

Zespół ortodontyczno-stomatologiczny powstał z myślą o Państwa zdrowiu, dlatego chcemy pomóc w dbaniu o kondycję całej jamy ustnej.

W naszym Centrum Medycznym możecie Państwo liczyć na miłą, rzetelną i kompetentną opiekę zarówno ortodontyczną jak i stomatologiczną.

Pragniemy, aby efekt uzyskany dzięki naszym poradom i wykonanym zabiegom stomatologicznym pozwolił Państwu z optymizmem i pięknym uśmiechem cieszyć się zdrowiem.

Nasz zespół połączył ludzi, dla których praca jest pasją, dlatego stale podnosimy nasze kwalifikacje uczestnicząc  w kursach i szkoleniach, aby móc leczyć według najnowszych - popartych dowodami klinicznymi - standardów.


PIERWSZA WIZYTA STOMATOLOGICZNA

 

Przed pierwszą wizytą uprzejmie prosimy Państwa o zapoznanie się z informacjami (zasadami) obowiązującymi w Centrum Medycznym ORTO-OPTYMIST.

 

W Centrum Medycznym ORTO-OPTYMIST przed rozpoczęciem leczenia stomatologicznego na pierwszej wizycie u każdego pacjenta przeprowadzamy diagnostykę oraz wykonujemy profesjonalną higienizację jamy ustnej polegającą na (w zależności od potrzeb pacjenta):
- Skalingu - usunięcie kamienia nazębnego
- Piaskowania - usunięcie osadów i nalotów nazębnych
- Polishingu - wypolerowanie powierzchni zębów
- Fluoryzacji - aplikacja preparatu zawierającego fluor po wykonaniu w/w zabiegów higienizacyjnych.

 

Diagnostyka stomatologiczna zajmuje się rozpoznawaniem chorób jamy ustnej. Rzetelnie przeprowadzona diagnostyka stanowi podstawę do przeprowadzania skutecznych działań leczniczych. W ramach diagnostyki przeprowadzamy następujące badania:- wywiad z pacjentem- badanie twardych tkanek zębów- badanie stanu dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej- badanie stawów skroniowo - żuchwowych- badania radiologiczne