PATRONAT MEDYCZNY

 

 

Patronat Medyczny - Fundacja Widzę Ciebie

 

Dzięki dużemu doświadczeniu w medycynie sportowej i rehabilitacji sportowców nasze centrum objęło patronatem medycznym FUNDACJĘ WIDZĘ CIEBIE. Wyspecjalizowana kadra lekarzy i fizjoterapeutów zapewnia wszystkim sportowcom opiekę medyczną obejmującą konsultacje lekarskie oraz indywidualnie dobraną do potrzeb sportowca rehabilitację, dzięki którym mogą skorzystać ze specjalistycznych porad, a w razie kontuzji szybko powrócić do zdrowia i treningów. W związku z tym, że dbamy również o uśmiech sportowych opieka medyczna obejmuje również wizyty u stomatologa oraz lekarza ortodonty. Z ogromną przyjemnością wspieramy aktywnych w naszym regionie.

 

 

Patronat Medyczny - Triclub w Lublinie

 

 

PATRONAT MEDYCZNY TRICLUB LUBLIN

Z satysfakcją informujemy, że Centrum Medyczne ORTO-OPTYMIST w Lublinie objęło patronatem medycznym triathlonistów z lubelskiego klubu TRICLUB.

Triathlon to wszechstronnie rozwijająca, wytrzymałościowa dyscyplina sportu. Duża zmienność treningów sprawia, że jest bardzo przyjemny do trenowania. Wszystko to za sprawą trzech konkurencji wchodzących w skład triathlonu: pływania, jazdy na rowerze i biegania. Zabawę w triathlon może zacząć każdy, a jak już raz spróbuje... to wciągnie się na dłuuugo.

Triathlon jak każda dyscyplina sportu wymaga stałej kontroli stanu zdrowia. Zarówno w ramach prewencji jak i lekkich uszczerbków takich jak np. kontuzje. Triathlon to w 90% amatorzy którzy robią to dla zdrowia i zabawy, traktując sport jako hobby i sposób na spędzanie wolnego czasu. Dlatego też tak ważne jest ?zdrowe? podejście do sprawy aby zachować satysfakcję z tego co się robi oraz bez problemów systematycznie trenować. Profesjonalne podejście trenerskie oraz kompleksowa opieka medyczna to klucz do sukcesu!

Dla zainteresowanych podjęciem wyzwania z triathlonem http://triclub.pl/triathlon-lublin.html

 

 

Patronat Medyczny- całego cyklu imprez "Urodzeni by walczyć"

 

W sobotę 24 maja o godz. 12 nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się I Triathlon Lublin "Urodzeni by walczyć". Zawodnicy zmierzą się z dystansem 750m - pływanie, 26 km - rower, 5 km - bieg. Nasza Klinika objęła patronatem medycznym cały cykl imprez.

 

 

Patronat Medyczny - Misja Watykan

 

Centrum Medyczne Orto-Optymist objęło opieką medyczną Adama Ulicznego, przygotowując go do pieszej wyprawy z Lublina do Watykanu.
Więcej

 

 

Patronat Medyczny - "Bajkalski maraton w hołdzie Sybirakom"

 

Z radością informujemy, że nasze Centrum Medyczne Orto-Optymist i Runoptymist objęło patronatem "Bajkalski maraton w hołdzie Sybirakom" 

 

 

 

 

Patronat medyczny Biegaczy

 

 

Lubelskie Stowarzyszenie Biegowe

 

Bieganie jest jednym z najpopularniejszych sportów. Jest proste, a zarazem zdrowe i naturalne. Wśród wielu zalet można wymienić przede wszystkim: poprawę samopoczucia, kondycji, jak i funkcjonowania wszystkich układów tworzących nasz organizm. Bieganie można trenować niezależnie od wieku czy warunków fizycznych. czytaj więcej

 

 

 

 

Patronat medyczny Tancerzy - Taniec Towarzyski

 

Przemysław Materna & Magdalena Liwak, II v-ce Mistrzowie Polski w kl. B oraz Półfinaliści GOT TO DANCE-tylko taniec III w gronie naszych Patronów!

 

 

 

 

Taniec towarzyski to historyczna mieszanka tradycji, mitów, rytuałów, kultur i zalotów wszystkich krajów. Początkowo traktowany tylko jako forma rozrywki utrzymująca we władaniu sale balowe, dzisiaj jest również dyscypliną sportową. Pełen  wdzięku i piękna, ale mimo to, a może właśnie przez to, jest jedną z najtrudniejszych dyscyplin. Trening tańca towarzyskiego wiąże się z godzinami ciężkiej pracy, wysiłku i wyrzeczeń, często kończących się kontuzjami. Dlatego zespół lekarzy i fizjoterapeutów Orto-Optymist dołoży wszelkich starań aby w przypadku kontuzji czy innych dolegliwości ruchowych przynieść ulgę i sprawić, aby nie stały one na przeszkodzie w realizowaniu pasji.

 

Dla początkujących tancerzy, którzy zaczynają swoją przygodę z tańcem, pomocny będzie również test wydolnościowy, który pomoże monitorować  w jakim stopniu zwiększa się ich kondycja fizyczna i wydolność organizmu.  Więcej o teście wydolnościowym mogą Państwo przeczytać tutaj.

 

W imieniu Przemka Materny i Magdy Liwak zapraszamy na naukę pierwszego tańca dla nowożeńców! Więcej informacji uzyskają Państwo pod nr telefonów: 664383348 i 605622117

Foxtrota w wykonaniu Magdy i Przemka mogą zobaczyć Państwo tutaj.

 

 

 

Patronat medyczny Tancerzy

Taniec jako przejaw kultury, ale także jako forma rozrywki czy aktywności ruchowej, towarzyszył człowiekowi od zarania dziejów. Każdy z nas ma dość jasne wyobrażenie o tym, czym jest taniec i prawdopodobnie sam kiedyś tańczył. Różnorodność form ruchowych podejmowanych przez tancerza jest zdumiewająca. Jednakże układ ruchów musi być ściśle skoordynowany z rodzajem tańca, emocjami i informacjami, jakie są przez niego wyrażane. czytaj więcej

 

 

 

 

Patronat medyczny Maratonu Lubelskiego


Z wielką satysfakcją informujemy, że Partnerem Medycznym Maratonu Lubelskiego zostało Centrum Medyczne Orto-Optymist. W ramach naszej współpracy oferujemy porady lekarskie, ocenę funkcjonalną i wydolnościową, indywidualnie dobrane terapie manualne i fizykalne osobom, które podjęły decyzję o zwiększeniu aktywności fizycznej poprzez trening sportowy. czytaj więcej

 

 

 

 

Patronat medyczny AZS UMCS Lublin

Dzięki dużemu doświadczeniu w medycynie sportowej i rehabilitacji sportowców nasze centrum objęło patronatem medycznym Klub Uczelniany AZS UMCS Lublin. W Centum Medycznym Orto-Optymist wyspecjalizowana kadra lekarzy i fizjoterapeutów zapewnia wszystkim sportowcom opiekę medyczną obejmującą  konsultacje lekarskie  oraz indywidualnie dobraną do potrzeb sportowca rehabilitację, dzięki którym lekkoatleci mogą skorzystać ze specjalistycznych porad, a w razie kontuzji szybko powrócić do zdrowia i treningów. czytaj więcej