KURSY

TERAPIA MANUALNA  13-14.03.2015

 
Szkolenie ma głównie charakter warsztatów i ćwiczeń praktycznych, wykonywanych w parach ćwiczebnych. Nauczany materiał zawiera wyłącznie sprawdzone pod kątem użyteczności i skuteczności klinicznej techniki diagnostyczne i terapeutyczne. Kurs składa się z trzech modułów (każdy moduł to 20 godzin akademickich). Po zakończeniu szkolenia przewidziany jest egzamin końcowy przed komisją PTMM. Kurs posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Masażu Medycznego.
Więcej...

 

SZKOLENIE DLA LEKARZY

MOBILIZACJE MIĘŚNIOWO- POWIĘZIOWE Z TECHNIKAMI WSPOMAGAJĄCYMI

 

Kurs przeznaczony dla lekarzy oraz studentów medycyny, obejmujący tematykę szeroko pojętej mobilizacji mięśniowo- powięziowej. Więcej o kursie przeczytacie Państwo  tutaj

 

 

 

 

 

II EDYCJA WARSZTATÓW BIEGOWYCH W KAZIMIERZU DOLNYM

 

Zespół RUN OPTYMIST zaprasza na warsztaty biegowe, które odbędą się w dniach 18.10.2013 - 20.10.2013 w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą w Hotelu Kazimierzówka. ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !
Więcej informacji na stronie runoptymist.pl

 

 

 

 

"CYKLICZNE WARSZTATY BIEGOWE W KAZIMIERZU NAD WISŁĄ"


więcej...


 

 

 

DYSFUNKCJE STAWU SKRONIOWO-ŻUCHWOWEGO DSSŻ. KONIECZNOŚĆ WSPÓŁPRACY SPECJALISTÓW Z DZIEDZINY STOMATOLOGII I FIZJOTERAPII.
Konferencja naukowo-szkoleniowa.

 

Dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego (SSŻ) w bezpośredni sposób ogniskują problematykę leczenia stomatologicznego i terapii narządu ruchu. Zaburzenia czynności SSŻ towarzyszą schorzeniom stomatologicznym. SSŻ jest równocześnie częścią systemu czułego na stres oraz integralną częścią całego narządu ruchu. Warunkiem skutecznej terapii dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego jest współpraca specjalistów w zakresie stomatologii, radiologii i fizjoterapii.

Celem konferencji jest:
-przedstawienie spójnej strategii leczenia dysfunkcji SSŻ w świetle najnowszych doniesień naukowych  
-przedstawienie technik badawczych pacjentów z zaburzeniami czynnościowymi narządu żucia
-zapoznanie z optymalnymi  technikami obrazowania SSŻ
-przedstawienie związków przyczynowo- skutkowych SSŻ z innymi strukturami narządu ruchu
-zapoznanie z technikami fizjoterapeutycznymi stosowanymi w dysfunkcjach SSŻ, w tym informacja jak nauczyć   pacjenta samodzielnego stosowania autoterapii w warunkach domowych

 

                                                   Organizator                        Partnerzy                                                                                                                                     
                                           
więcej

 

 

SKOLIOZA - DIAGNOSTYKA I POSTĘPOWANIE FIZJOTERAPEUTYCZNE
kurs posiada akredytację PTF


Kurs porusza tematykę skolioz i wad postawy zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej. Kurs trwa 3 dni w wymiarze 28 godzin dydaktycznych. Uczestnik po ukończeniu kursu jest przygotowany do pracy z dziećmi i młodzieżą z wadami postawy.

więcej

 

 

 

STAW KOLANOWY - diagnostyka i rehabilitacja

Kurs przeznaczony jest dla fizjoterapeutów chcących usystematyzować i poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą problematyki stawu kolanowego. Tematyka kursu obejmuje zarówno diagnostykę, planowanie i przeprowadzenie właściwej rehabilitacji po urazach stawu kolanowego leczonych zachowawczo i operacyjnie. Kurs gwarantuje solidne podstawy teoretyczne oraz nabycie praktycznych umiejętności w zakresie diagnostyki i rehabilitacji. Nabyta wiedza pozwoli na prowadzenie prawidłowej rehabilitacji u pacjentów ortopedycznych.
Kurs składa się z dwóch modułów ( każdy moduł po 20 godzin wykładowych, realizowanych w ciągu dwóch dni).
więcej

TECHNIKI MANIPULACJI TKANEK MIĘKKICH

Zasadnicza treść szkolenia to techniki manualnej oceny i terapii tkanek miękkich: skóry, tkanki łącznej podskórnej, powięzi powierzchownej, mięśni, powięzi głębokich, więzadeł i okostnej. Omówiona zostanie także koncepcja tzw. pamięci tkankowej oraz charakterystyka objawowa najważniejszych struktur anatomicznych (kojarzenie określonych objawów z wywołującymi je określonymi tkankami). Kurs jest akredytowany przez Polskie Towarzystwo Masażu Medycznego.
Więcej:...