19.10.2018

 

 

Już jutro rozpoczęcie naszego ulubionego cyklu City trail Lublin

W ostatnim cyklu Aneta, Ania i Ewelina (zdobywczynie nagrody specjalnej PRZYJACIEL BIEGACZY City trail 2017/2018), udowodniły, że biegać każdy może, a bieganie to również dobra zabawa. Dziewczyny tradycyjnie zamykały stawkę biegu, za każdym razem dostosowując strój do pory roku i okoliczności. Kto był to zapewne pamięta?

Nasza drużyna wraca w nowej odsłonie! 

Do starego składu dołączyli debiutanci w biegach przełajowych, co ciekawe partnerzy naszych zawodników. Będzie też kilka nowych osób, które już znacie z zawodów. Dodatkowo nie zabraknie biegaczy naszych czwartkowych spotkań Bieganie z Orto-Optymist wraz z trenerem Piotrem.

Do zobaczenia! City trail nie możemy się doczekać!

 

 

 

AKTUALNOŚCI

 

03.10.2018

 

Kolejny rok z Wami i dla Was!


Zastanawiamy się kiedy to zleciało?

W trosce o zdrowie naszych pacjentów nieustannie skupiamy się na nowoczesnej medycynie, rozwoju pracowników oraz interdyscyplinarności leczenia.

Kolejne rocznice działalności mobilizują nas do zmian. Już niebawem odsłona naszej nowej strony internetowej z praktycznymi funkcjonalnościami.

DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKO, do zobaczenia!

Zespół specjalistów - optymistów

 

 

 

26.09.2018

30 września przypada Światowy Dzień Serca.

Zadbajmy o nasze zęby, by na długo cieszyć się zdrowym sercem oraz zdrowiem całego organizmu.
Próchnica to choroba bakteryjna zębów. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że nieleczona próchnica szkodzi naszemu zdrowiu. Prowadzi ona nie tylko do utraty zębów, ale i wielu chorób ogólnoustrojowych, w tym chorób serca i układu krwionośnego. Stan zapalny w jamie ustnej powoduje, że bakterie, które dostają się do krwioobiegu uszkadzają ściany naczyń krwionośnych oraz zmniejszają ich przepustowość. Ułatwia to osadzanie się na nich płytki miażdżycowej co może przyczynić się do zawału serca.

Zapraszamy na bezpłatne przeglądy przy użyciu kamery wewnątrzustnej.

Telefon do rejestracji  669 223 292

 

 

21.09.2018

 

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego ORTO-OPTYMIST i Przyjaciele

Na naszej stronie na Facebooku prezentujemy zwycięzców konkursu fotograficznego. W tym roku nasza Klinika świętuje 7 urodziny, dlatego pracownicy wybrali 7 zwycięskich prac. Zwycięzców zapraszamy na otwarcie wystawy, która odbędzie się 27.09.2018 r. o godz. 18 w naszej siedzibie. Dla zwycięzców przygotowaliśmy upominki.

Dziękujemy za udział w naszej wakacyjnej zabawie, dzięki Wam odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc.

 

 

09.08.2018

 

Biegamy-pomagamy!

Już niedługo Poland Business Run. Podobnie jak w zeszłym roku nasza drużyna walczy o żółtą koszulkę lidera! Przypominamy, że w ramach akcji Lublin Business Run 2018, każdy może wpłacić dowolną kwotę za pośrednictwem naszej drużyny. Celem akcji jest pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową.

Liczy się każda złotówka!
Link do wpłat:
https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/lublin/team/17057

 

 

02.07.2018

 

Z dumą informujemy, iż nasze centrum objęło Patronatem medycznym sportowca Wiktora Wieruszewskiego - zawodnika klubu Lubelskie Towarzystwo Kajakowe "Fala" w Lublinie oraz członka Kadry Narodowej Seniorów Polski Związek Kajakowy, objętego programem Akademickie Centrum Szkolenia Sportowego w Lublinie oraz Tokyo Team 2020, przygotowującego do udziału w XXXII Letnich Igrzyskach Olimpijskich.

 

Największe osiągnięcia zawodnika:


Długodystansowe Mistrzostwa Polski (2018 r.) K-1 10 000 m Seniorów - 3 miejsce
Mistrzostwa Polski Seniorów (2016 r.) - K-1 5 000 m Seniorów - 1 miejsce
Długodystansowych Mistrzostwach Polski (2016 r.) - K-1 10 000 m Seniorów - 1 miejsce
Mistrzostwa Polski Juniorów w Zjeździe (2014 r.) K-1 Juniorów - 1 miejsce
Mistrzostwa Polski Seniorów w Zjeździe (2014 r.) K-1 X 3 Seniorów - 3 miejsce
Mistrzostwa Polski Juniorów w Maratonie (2014 r.) K-1 Juniorów - 2 miejsce
Mistrzostwa Polski Juniorów w Maratonie (2013 r.) K-1 Juniorów - 2 miejsce
Długodystansowe Mistrzostwa Polski (2012 r.) - K-1 10 000 m Juniorów Młodszych - 3 miejsce
XVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (2011 r.) - K-1 5000 m Juniorów Młodszych - 3 miejsce
Długodystansowe Mistrzostwa Polski (2008 r.) - K-1 2000 m Dzieci Chłopcy - 2 miejsce

 

Dziękujemy za zaufanie!

 

 

 

22.06.2018

 

 

Dzisiaj koniec roku szkolnego i WAKACJE!

 

Zapraszamy do dzielenia się z nami wspomnieniami

 

Podobnie jak w ubiegłym roku czekamy na Wasze zdjęcia, których tematem przewodnim są przypinki lub inne gadżety z logo Orto-Optymist. W tym roku również wyłonimy zwycięzców, a z wyróżnionych prac powstanie wystawa.

 

- Przypinki możecie odbierać w naszej siedzibie.

- Zdjęcia przesyłamy na adres info@ortooptymist.pl lub naszego Facebooka podając miejsce wykonania z ewentualnym krótkim opisem.

- Co tydzień będziemy umieszczać zdjęcia z różnych form aktywności. Wakacje to czas urlopów i wakacyjnych podróży dlatego wiemy, że w tym roku będzie ciekawie!

- Ostatnie zdjęcia wstawimy w piątek 7 września 2018 roku. Wystawa zaplanowana jest na październik.

- Regulamin znajduje się poniżej

 

Tak było rok temu 

https://www.facebook.com/pg/ortooptymist/photos/?tab=album&album_id=1417046818387263

 

14.06.2018

 

 

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Krwiodawcy.

Głównym celem wydarzenia jest promowanie idei honorowego krwiodawstwa, a przede wszystkim zwiększenie ilości pozyskiwanej krwi, zwłaszcza przed okresem wakacyjnym, kiedy to najbardziej jej brakuje.


Jak co roku nasza Klinika angażuje się w akcję Podziel się zdrowiem. W tym roku biegacze i krwiodawcy odwiedzą dzieci z Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w akcję. Do zobaczenia!

 

 

 

06.06.2018

 

Pasja to klucz do sukcesu!

Z dumą informujemy, iż nasza higienistka Katarzyna Górska zajęła 3.miejsce w kategorii osób uczących się, w IV edycji Olimpiady Higienistek Stomatologicznych, organizowanej przez Polską Akademię Profilaktyki Stomatologicznej.

Potrzebujesz pomocy?
Postaw na profilaktykę i zgłoś się do Gabinetu higieny!

1. Dowiesz się jak prawidłowo myć zęby - wykonujemy testy wybarwienia płytki erytrozyną
2. Dowiesz się na co zwracać uwagę przy zakupie szczoteczki do mycia zębów, pasty, nici, płukanki
Dodatkowo:
3. Instruktaże dla pacjentów z aparatami stałymi
4. Test drive szczoteczki elektrycznej Oral B
5. Wizyty adaptacyjne dla dzieci
6. Porady
Przypominamy, że wszystkie wizyty w Gabinecie higieny są bezpłatne.

Rezerwacja wizyt 81 473 25 20

 

 

05.06.2018

 

Bieganie z Orto-Optymist #95

Ze względu na obowiązki służbowe naszego Trenera Piotrka treningi zostają wstrzymane od czerwca do września. Mamy dla Was propozycję.

 • Aby forma utrzymywała się na satysfakcjonującym poziomie, wszystkich Uczestników naszych treningów zapraszamy na zajęcia biegowe w ramach zajęć Opens external link in new windowBiegam Bo Lubię Lublin, prowadzonych przez trenerów Lekkiej atletyki - Elżbietę Spólnicką oraz Urszulę Jaros.
 • Zajęcia Biegam Bo Lubię Lublin odbywają się w każdy czwartek o godz. 18:30 na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie.
 • Szczegółowe informacje dotyczące zajęć Biegam Bo Lubię Lublin znajdziecie na Facebooku trenerki Opens external link in new windowEla Nela
 • Zajęcia poświęcone są technice biegania oraz kształtowaniu prawidłowych nawyków biegania więc oddajemy Was w dobre ręce.

 

30.05.2018

 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 01.06.2018 (piątek) nasza klinika jest czynna do godz. 17.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

17.05.2018

 

Drodzy Pacjenci!

Mamy zaszczyt poinformować, iż nasza placówka została przyjęta w poczet Członków Klastra Lubelska Medycyna - Klaster Usług Medycznych i Prozdrowotnych. Klaster Lubelska Medycyna jest platformą współpracy w zakresie praktyki i nauk medycznych między uczelniami wyższymi, jednostkami naukowo-badawczymi, podmiotami leczniczymi, przedsiębiorcami, instytucjami otoczenia biznesu oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Inicjatywę powołania klastra Lubelska Medycyna - Klaster Usług Medycznych i Prozdrowotnych podjęły Miasto Lublin i Uniwersytet Medyczny w Lublinie w styczniu 2014 roku.

Dziękujemy za zaufanie. Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się w tak zacnym gronie ekspertów.

 

30.04.2018

Życzymy Wam udanej Majówki!

Odpoczywajcie i korzystajcie z pogody.

Przypominamy, że we wtorek 2.05 oraz w piątek 4.05 pracujemy w godzinach 9-16:30, w sobotę 5.05 mamy nieczynne.

 

 

27.04.2018

 

 

Już po raz kolejny nasza Klinika dołącza do biegu organizowanego przez Szkołę Społeczną Szkołę Podstawową im. Sebastiana Fabiana Klonowica w Lublinie. Z przyjemnością wspieramy inicjatywy, które propagują profilaktykę oraz zdrowy styl życia u dzieci i młodzieży, tym samym angażując rodziców. Bieganie jest odpowiednią formą dbania o zdrowie oraz świetnym sposobem spędzania wspólnego czasu na świeżym powietrzu.

 

 

 

 

 

23.04.2018

 

Nie zdążyliśmy jeszcze odetchnąć po niedzielnym II Lubelskim Biegu Nieustraszonych a przed nami zapowiedź kolejnego biegu w Lublinie. W związku z obchodami rocznicy 100 lat odzyskania przez Polskę Niepodległości wyniki 100 najlepszych biegaczy na dystansie 1918m zostaną umieszczone na pamiątkowej tablicy, która zostanie odsłonięta podczas ostatniej edycji biegu "MILA na START", a tym samym na zakończenie cyklu #biegnijlublin w październiku. Zapisy trwają do 1 maja.

 

14.04.2018

 

Za nami uroczysta Gala podsumowująca cykl 6 biegów CITY TRAIL  Lublin. Występ naszej drużyny możemy zaliczyć do bardzo udanych i nie tylko ze względu na wspaniałe wyniki naszych najszybszych reprezentantów. Jesteśmy bardzo dumni z naszych początkujących biegaczy, dla których był to pierwszy udział w zawodach. Dodatkowo Ania, Aneta i Ewelina - w myśl zasady ?co nie dobiegamy to do wyglądamy?, tradycyjnie w przebraniach okolicznościowych zamykały stawkę biegu.


Podsumowanie cyklu CITY TRAIL 2017/2018
2. Miejsce w klasyfikacji drużynowej
2. Miejsce w kategorii Open Kobiet Julia Pleskaczyńska
3. Miejsce w kategorii Open Kobiet Ilona Mandziuk
4. Miejsce w kategorii Open Kobiet Monika Kosz
5. Miejsce w kategorii Open Kobiet Patrycja Gruszkowska
1. Miejsce w kategorii K16 Magdalena Zych
2. Miejsce w kategorii K16 Natalia Zych
3. Miejsce w kategorii Open Mężczyzn Michał Piróg
2. Miejsce w kategorii M50 Piotr Gawda
2. Miejsce w kategorii Junior D3 Hanna Gawda
Nagroda specjalna PRZYJACIEL BIEGACZY, dla Anny Koper, Anety Hernas i Eweliny Lipskiej. Dziękujemy organizatorom za wyróżnienie.

Ogromne podziękowania dla wszystkich biegaczek i biegaczy za wspólną zabawę oraz organizatorom CITY TRAIL za stworzenie świetnej biegowej atmosfery.

fot. Aga Photography

 

 

30.03.2018

 

Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych, spędzonych w gronie najbliższych, smacznego jajka oraz mokrego Śmigusa-dyngusa.
Życzy zespół Orto-Optymist

 

 

20.03.2018

 

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Jamy ustnej.
Pamiętajmy, że próchnica to choroba zakaźna dlatego myśląc o swoim zdrowiu powinniśmy uwzględnić wizytę u dentysty. Nasze zdrowie to także zdrowie naszych najbliższych.
W sobotę 24 marca w naszej siedzibie kulminacja obchodów Światowego dnia zdrowia:
Dzień otwarty - warsztaty dla dzieci i rodziców, konkurs oraz wiele innych atrakcji. Będziecie mogli nas poznać i zobaczyć jak pracujemy. Szczegóły w wydarzeniu na naszym Facebooku.

https://www.facebook.com/events/155296735098968/

Zdrowie zaczyna się od jamy ustnej!

 

 

 

15.03.2018

W związku z obchodami 15-lecia Towarzystwa Studentów Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie odbędzie się Jubileuszowa Sesja Naukowa - posłuchaj wykładowców z pasją! W sobotę 17 marca zapraszamy na wykład dr n. med. Piotra Gawdy - Stomatologia i fizjoterapia - obszary wspólne, możliwości współpracy, który przedstawi interdyscyplinarne podejście do pacjenta, wykorzystywane z powodzeniem w rehabilitacji stomatologicznej.

Szanowna Pani dr hab. n. med. Renata Chałas, Towarzystwo Studentów Stomatologii w Lublinie i PTSS Lublin dziękujemy za zaproszenie.

 

05.03.2018


Zabieg osoczem bogatopłytkowym przygotuje skórę na wiosnę:
ujędrnia i nawilża
stymuluje odnowę skóry
regeneruje i odbudowuje
zmniejsza przebarwienia
zmniejsza widoczność naczynek

Umów się na bezpłatną konsultację: 669 223 292
Rabat dotyczy 1. zabiegu.

 

 

21.02.2018

 

Zapraszamy na zajęcia z jogi śmiechu!

W sobotę 3 marca o godz 10 będziemy gościć w naszej siedzibie Monikę z projektem "Lublin się śmieje. JOGA ŚMIECHU z Moniką Kwiatkowską."

Na pierwsze zajęcia wstęp wolny ale ze względu na kameralny charakter warsztatów decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegóły w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/151859265434337/

 

 

21.02.2018

 

Drodzy pacjenci!

Nasze Centrum Medyczne bierze udział w projekcie ,,Koalicja wczesnego wykrywania cukrzycy?. Projekt jest realizowany przy współpracy stomatologów i diabetologów. Celem projektu jest pomoc osobom z chorobami zębów i przyzębia w wykryciu ewentualnych problemów z poziomem cukru we krwi.

Według badań w Polsce na cukrzycę choruje ponad 3 mln., a na całym świecie ok. 200 mln osób. Warto wiedzieć, że nierozpoznana i nieleczona cukrzyca grozi: amputacją kończyn, zawałem serca, utratą wzroku, udarem mózgu czy impotencją

Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego po bezpłatne skierowanie na badanie poziomu glukozy we krwi . To właśnie stomatolog może pomóc Ci wykryć problemy z cukrzycą.

Nie zwlekaj i już dziś umów się na wizytę do dentysty i odbierz bezpłatne skierowanie na badanie poziomu cukru we krwi!

 

fot. esylwetka.pl

 

01.02.2018

 

Przypominamy, że oferta obowiązuje końca lutego 2018r. 

 

 

31.01.2018

 

Nowoczesny model diagnostyki i leczenia schorzeń kończyn dolnych

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych pokoleń pragnących wiedzy terapeutów organizujemy serię szkoleń z zakresu diagnostyki i fizjoterapii. Mamy przyjemność zaprosić fizjoterapeutów i studentów fizjoterapii na pierwsze szkolenie z zakresu nowoczesnego modelu diagnostyki i leczenia schorzeń kończyn dolnych. Kolejne etapy kursu obejmować będą diagnostykę i terapię kończyn górnych, kręgosłupa i narządów wewnętrznych. Wyróżniającymi cechami szkolenia są przede wszystkim: mnogość najlepszych technik terapeutycznych- dobranych do różnego rodzaju schorzeń, zaawansowane metody diagnostyki, a w szczególności zorganizowanie praktycznej wiedzy w jedną całość. Pozwoli to Wam na trafną diagnostykę i efektywną terapię pacjenta.

Więcej w zakładce Opens internal link in current windowkursy.

 

 

 

26.01.2018

 

Za wsparcie akcji ,,Mikołajki jak z bajki'', w której razem z naszymi pacjentami i przyjaciółmi zbieraliśmy prezenty dla dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie otrzymaliśmy podziękowanie.

Każdy z nas przez chwilę mógł być pomocnikiem Mikołaja i sprawić, że na twarzach małych pacjentów zagościł uśmiech.

 

 

25.01.2018


Okres ferii zimowych jest idealnym czasem na zgłoszenie się z pociechą do stomatologa lub skontrolowania prawidłowej postawy ciała.

Przypominamy, że przeglądy stomatologiczne oraz wizyty adaptacyjne można wykonać u nas bezpłatnie. Nasi fizjoterapeuci są również do Waszej dyspozycji.

Rezerwacja wizyt  81 473 25 20
Zapraszamy! 

 

19.01.2017

 

Niebawem Dzień Babci i Dziadka. To doskonała okazja, by podarować bliskim coś, co pozwoli im zadbać o zdrowie i lepsze samopoczucie. Polecamy karty podarunkowe na masaże, zbiegi stomatologiczne i zabiegi medycyny estetycznej. Zdrowie to najlepszy prezent jaki możemy podarować najbliższym! 

Fot. mamdziecko.interia.plllll

 

 

14.01.2018

 

Od samego początku działania naszej Kliniki aktywnie wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W niedzielę 10.01.2018 r. nasze wolontariuszki - dr Joannę Gawdę i Hanię, można było spotkać w centrum Lublina.

Fot. Dziennik Wschodni

 

 

12.01.2018

 

Z Nowym Rokiem rozpoczynamy cykl edukacyjny "Zdrowie dziecka i mamy". Profilaktyka to podstawa zdrowia! Podpowiemy jak dbać o ciało mamy przed i w okresie ciąży. Przypomnimy jak ważny jest zdrowy uśmiech mamy dla właściwego rozwoju dziecka i kiedy należy wybrać się na pierwszą wizytę u stomatologa. Doradzimy jak przygotować dziecko na wizytę w gabinecie i jak dbać o pierwsze ząbki.

Za oprawę fotograficzną dziękujemy Aga Photography

 

 

 

10.01.2018

 

Piękny uśmiech na Studniówkę i Karnawał

Studniówka tuż, tuż. Najpiękniejszą kreacją jaką możesz założyć na ten wyjątkowy dzień jest piękny, śnieżnobiały uśmiech. Piękne, białe zęby są wizytówką każdego człowieka. Piękny uśmiech sprawia, że czujemy się o kilka lat młodziej i dodaje nam pewności siebie.

Przed przystąpieniem do wybielania zębów, pierwszym krokiem powinien być przegląd stomatologiczny - oferujemy bezpłatne przeglądy stomatologiczne.

Następnym krokiem powinien być zabieg higienizacji (skaling, piaskowanie), czyli usuwanie osadów i złogów z powierzchni zębów.

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje, na których lekarz stomatolog dostosuje optymalny zabieg i dobierze odpowiednie akcesoria do higieny jamy ustnej, tak aby uśmiech był olśniewający przez cały rok.

telefon do rejestracji 669 223 292

 

 

 

29.12.2017

 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 29.12.2017 (piątek) nasza klinika jest czynna do godz. 16.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

22.12.2017

 

Zdrowych, spokojnych, rodzinnych

Świąt Bożego Narodzenia

oraz

szczęśliwego Nowego Roku

pełnego optymizmu i sukcesów

życzy zespół Orto-Optymist

 

 

21.12.2017

 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 22.12.2017 (piątek) nasza klinika jest czynna do godz. 16.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

 

 

27.11.2017

 

Zapraszamy wszystkich na IV Charytatywny Bieg Mikołajkowy, w którym będziemy pomagać dzieciom z Placówki Opieki nad Dzieckiem i Rodziną Nasz Dom w Rybczewicach. Nasze Centrum już po raz kolejny wspiera bieg jako jeden ze sponsorów, a naszych reprezentantów wypatrujcie na trasie. 

 

 

23.11.2017

 

NOWOŚĆ W OFERCIE! TRENINGI MEDYCZNE

 

 

 

Trening medyczny to wyjątkowa forma leczenia ruchem, która w praktyce łączy podstawy fizjoterapii i treningu siłowego. Polega na posturalnym dostosowywaniu ciała, z uwzględnieniem indywidualnych deficytów i dysfunkcji ruchowych pacjenta. Może stanowić formę adaptacji do wcześniejszych urazów poprzez zoptymalizowanie pracy układu nerwowego oraz sposobu w jaki mózg je interpretuje.

Co to oznacza w praktyce?


Trening medyczny to forma zajęć, która pozwala przywrócić komfort w wykonywaniu codziennych czynności zarówno biegaczom, osobom po kontuzjach, jak i pracownikom biurowym. Jest potwierdzeniem, że uprawianie sportu może być bezpieczne i skuteczne, niezależnie od wieku, poziomu wytrenowania, czy indywidualnej budowy ciała.

Treningi programowane są w oparciu o ćwiczenia angażujące całe łańcuchy mięśniowe, których celem jest odtworzenie równowagi pomiędzy napięciem mięśni głębokich i powierzchownych, a w konsekwencji poprawa koordynacji wewnątrz mięśniowej i świadomości własnego ciała.

Rozpoczynając kolejny sezon biegowy/narciarski, bądź pracując kilka godzin dziennie za biurkiem, mało kto zdaje sobie sprawę, że ścięgna i mięśnie mogą tracić na elastyczności i przyjmować strukturalnie zmienione formy kompensacyjne. To prosta droga do przewlekłych dolegliwości bólowych, kontuzji i urazów.

Trening medyczny ma za zadanie nauczyć właściwego traktowania naszego ciała, ponieważ człowiek stworzony jest do ruchu i mobilności. Dzięki indywidualnie dobieranym zestawom ćwiczeń, kształtujemy wiele istotnych cech motorycznych takich jak siła, wytrzymałość czy moc mięśniowa, co przekłada się na lepszą sprawność w życiu codziennym, ciągłe czerpanie satysfakcji z aktywnego uprawiania sportu oraz szybszy powrót po przebytych urazach.

Co ważne, treningi organizowane są w hali sportowej, dając pacjentom po kontuzji komfort ćwiczenia w warunkach odmiennych niż sale rehabilitacyjne.

 

 

16.11.2017

 

Z dumą informujemy, iż dr n.med. Piotr Gawda uzyskał tytuł specjalisty medycyny sportowej. W związku z tym zapraszamy na wizyty lekarskie oraz badanie wstępne, okresowe oraz kontrolne.
Do końca 2017r. obowiązują niższe ceny. Zapraszamy!
Telefon do rejestracji 669 223 292

 

 

 

06.11.2017

 

Nowość w naszej ofercie!

Mezoterapia twarzy i ciała

-kolagen

-koktajle witaminowe

-kwas hialuronowy

-osocze bogatopłytkowe (PRP)

Zapraszamy na konsultacje

669 223 292


 

27.10.2017

Ogłaszamy rekrutację na stanowisko ASYSTENTKA/HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA.

Informujemy, iż skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

 

 

 

13.10.2017

 

Ogłaszamy rekrutację na stanowisko ASYSTENTKA/HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA.

Informujemy, iż skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

 

 

12.10.2017

Uprzejmie informujemy, że w dniu 13.10.2017 (piątek) nasza klinika jest czynna do godz. 16.45. 

 

12.10.2017

 

Nowość w naszej ofercie!

Terapia osoczem bogatopłytkowym to bezpieczna i skuteczna metoda leczenia schorzeń ortopedycznych z użyciem płytek krwi pobranych od pacjenta. Ma ona zastosowanie szerokie zastosowanie w medycynie sportowej, medycynie estetycznej, stomatologii i dermatologii. Osocze bogatopłytkowe wspomaga terapię uszkodzeń mięśni i ścięgien, zmian zwyrodnieniowych stawów jak również leczenie ostrogi piętowej. Zawarte we krwi czynniki wzrostu po ich skoncentrowaniu stymulują w sposób  naturalny procesy naprawcze i regeneracyjne tkanek po ich uszkodzeniu.

 

Więcej na: http://ortooptymist.pl/ortopedia/osocze/

05.10.2017

W trosce o dobry start!
Specjalna oferta dla uczestników cyklu biegów "Cztery Dychy do Maratonu" w Grand Prix Lublina 2017/2018

 

 

25.09.2017

 

Zdjęcia, które prezentujemy w albumie ORTO-OPTYMIST i Przyjaciele wezmą udział w konkursie, a ze zwycięskich zdjęć będzie zorganizowana wystawa. Konkurs jest organizowany przy współpracy z restauracją Il Posto di Luca Santarossa.

Każdy może wziąć udział. Wystarczy wykonać zdjęcia z przypinką i przesłać je za pośrednictwem Facebook lub na adres mailowy info@ortooptymist.pl. Ostatnie zdjęcia, które wezmą udział w konkursie opublikujemy 30.10.2017.

 

Regulamin konkursu ORTO-OPTYMIST I PRZYJACIELE

 

18.08.2017

 

W pięknych, już prawie jesiennych okolicznościach przyrody, prezentujemy z dumą koszulkę lidera lipcowej akcji #pomagambardziej

 

 

16.08.2017

 

Z radością pragniemy poinformować, że dr Joanna Gawda - specjalista ortodoncji, zajęła I miejsce w plebiscycie Dentysta Roku 2017 w województwie lubelskim osiągając drugi wynik w Polsce pod względem ilości oddanych głosów.
Dziękujemy za zaufanie i za oddane głosy.

 

 

11.08.2017

 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 14.08.2017 (poniedziałek) nasza klinika jest czynna do godz. 16. 

Za utrudnienia przepraszamy.

 

10.08.2017

 

Zachęcamy do głosowania na dr Joannę Gawdę - specjalistę ortodoncji.

Oddaj swój głos na Joannę Gawdę (lubelskie) na stronie: www.portaldentystyczny.pl/dentysta_roku

Głosowanie trwa do poniedziałku 14.08.

 

 

08.08.2017

 

W trosce o zdrowy uśmiech naszych najmłodszych pacjentów nasza klinika realizuje również leczenie ortodontyczne w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

 

Więcej informacji: ortooptymist.pl/index.php

 

 

04.08.2017

 

Zapraszamy na badania naukowe "Wpływ masażu tkanek głębokich na zmiany w echogeniczności struktury ścięgna Achillesa" biegaczy na różnym stopniu zaawansowania. Celem badania jest sprawdzenie stanu strukturalnego ścięgna Achillesa, najmocniej obciążanej partii ciała podczas biegu. Badanie jest bezpłatne ze skierowaniem do Poradni rehabilitacyjnej z uzupełnionym kodem ICD10 dotyczącym stawu skokowego/ścięgna Achillesa.

 

 

01.08.2017

 

Mamy to!
Żółta koszulka lidera lipcowej edycji akcji ,,Pomagam bardziej" należy do naszej drużyny.
Akcja: ,,Pomagam bardziej" trwa do 03.09.2017. Zachęcamy do wsparcia finansowego akcji za pośrednictwem naszej drużyny

www.lublinbusinessrun.pl/pl/uczestnicy. Warto pomagać

 

 

31.07.017

 

Na naszej stronie na Facebooku prezentujemy Wam album ze zdjęciami naszych pracowników oraz osób zaprzyjaźnionych z naszym Centrum Medycznym. Tematem przewodnim zdjęć są spinki z logo, które możecie odbierać w naszej siedzibie.
Co tydzień będziemy umieszczać zdjęcia z różnych form aktywności np. urlopów, szkoleń itd. Zachęcamy do dzielenia się z nami swoimi zdjęciami. Zdjęcia można przesyłać na adres info@ortooptymist.pl lub naszego fb podając miejsce wykonania z ewentualnym krótkim opisem.

 

 

 

 

22.07.2017

 

Zapraszamy do składania dokumentów aplikacyjnych.
Informujemy, iż skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

 

21.07.2017

 

Biegający Optymiści to My!


Prezentujemy drużynę, która będzie nas reprezentować w Lublin Business Run 2017. 

Zachęcamy do wsparcia finansowego akcji: ,,Pomagam bardziej"' za pośrednictwem naszej drużyny www.lublinbusinessrun.pl/pl/uczestnicy.
Przypominamy, że we współpracy ze Sklep Biegacza Lublin prowadzimy treningi biegowe przygotowujące do udziału w biegu.

Widzimy się 3 września.

 

 

11.07.2017

 

Już 3 września 2017 roku w 8 miastach startuje Poland Business Run - największy charytatywny bieg w Polsce, po raz pierwszy w Lublinie! Nasz zespół bierze czynny udział w inicjatywie.

We współpracy Sklep Biegacza zapraszamy na wspólne treningi biegowe przygotowujące do udziału w biegu Lublin Business Run 2017. Celem treningów będzie doprowadzenie uczestników do komfortowego przebiegnięcia jednego okrążenia. Chcemy pomóc szczególnie tym osobom, które planują ukończenie swojego pierwszego dystansu 5 km. Zachęcamy wszystkie lubelskie firmy do przyłączenia się do akcji. Pamiętajcie, że najważniejsza jest pomoc potrzebującym i dobra zabawa!

Do zobaczenia! 

 

10.07.2017

 

Już za tydzień CITY TRAIL onTour LUBLIN. Z kim się widzimy?


P.S. Przypominamy o trwającej ofercie

 

 

07.07.2017

 

Wybierasz się na wakacje do jednego z europejskich krajów?

Zabierz kartę EKUZ ? Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.
Będąc na wakacjach w krajach UE i EFTA, w sytuacji gdy nagle zachorujemy lub będziemy mieli wypadek, karta ta, uprawnia do otrzymania pomocy medycznej w placówkach, które funkcjonują w ramach powszechnego systemu opieki zdrowotnej.
Warto wiedzieć, że karta jest wystawiana bezpłatnie i obowiązuje przez rok.

 

 

28.06.2017

 

Kierunek zdrowie!

Planując wyjazd wakacyjny warto uwzględnić wizytę u stomatologa. Nagły ból zęba może skutecznie pokrzyżować urlop. Nagły ból zębów związany jest często ze zmianami ciśnienia, np. w trakcie lotu samolotem czy podczas nurkowania oraz zmianą temperatur, a nawet zmęczeniem po podróży. Kolejny argument to cena usług stomatologicznych w krajach europejskich a także warunki i metody leczenia w krajach, gdzie nie ma dobrze rozwiniętej opieki zdrowotnej. W podróży warto mieć ze sobą stomatologiczny niezbędnik.

Rezerwacja wizyt
81 473 25 20

 

fot. z Muzeum Wsi Lubelskiej

 

27.06.2017

 

27 czerwca, w rocznicę odkrycia insuliny, w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą.

 

Według danych szacunkowych w Polsce na cukrzycę choruje ok. 2 mln. osób. Drugie tyle Polaków znajduje się w tzw. stanie przedcukrzycowym.

Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego po bezpłatne skierowanie na badanie poziomu glukozy we krwi. To właśnie stomatolog może pomóc Ci wykryć problemy z cukrzycą. 

Nasza klinika bierze udział w projekcie ,,Koalicja wczesnego wykrywania cukrzycy?. Projekt jest realizowany przy współpracy stomatologów i diabetologów. Jego celem jest pomoc osobom z chorobami zębów i przyzębia w wykryciu ewentualnych problemów z poziomem cukru we krwi.

Przypominamy, że akcja trwa tylko do 30 czerwca. Nie zwlekaj i odwiedź nas już dziś! Chcemy zadbać o Twoje zdrowie i uchronić Cię przed wystąpieniem groźnych powikłań nieleczonej cukrzycy.

 

 

26.06.2017

 

Bezpłatne badania napięcia mięśniowego narządu żucia

 

14.06.2017

 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 16.06.2017 (piątek) nasza klinika jest czynna do godz. 16. 

Za utrudnienia przepraszamy.

 

   

14.06.2017

 

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Krwiodawcy.

Głównym celem tego wydarzenia jest promowanie idei honorowego krwiodawstwa, a przede wszystkim zwiększenie ilości pozyskiwanej krwi, zwłaszcza przed okresem wakacyjnym, kiedy to zazwyczaj najbardziej jej brakuje.
Nasze Centrum Medyczne również angażuje się w akcje zbiórki krwi. Zachęcamy do włączenia się w akcję.
Twoja krew może uratować komuś życie!

 

07.06.2017

 

Drogi pacjencie, Droga pacjentko!

Według danych szacunkowych w Polsce na cukrzycę choruje ok. 2 mln. osób. Drugie tyle Polaków znajduje się w tzw. stanie przedcukrzycowym.

Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego po bezpłatne skierowanie na badanie poziomu glukozy we krwi

Więcej na: ortooptymist.pl/ortodoncja/ortodoncja-prawe-menu/profilaktyka/

 

30.05.2017

Sympatyków biegania i nie tylko zachęcamy do kibicowania!

24.05.2017

 

Oferta dostępna 30-31.05.2017 oraz 6-7.06.2017.
Prosimy o dokonanie rezerwacji. Telefon do rejestracji 669 223 292.

 

 

23.05.2017

 

Na wieczorną nudę polecamy uwadze artykuł dr Piotra Gawdy oraz fizjoterapeuty Michała Kapelana w Kurier Lubelski dotyczący zdrowego biegania. Życzymy Wam miłego wieczoru!
ortooptymist.pl/index.php

 

 

17.05.2017

 

Niebawem Dzień Matki. Polecamy uwadze pasty wybieląjace Splat, które nie tylko zadbają o zdrowie zębów i dziąseł, ale przede wszystkim rozświetlą uśmiech mamy. Natomiast dla poszukujących chwili relaksu rekomendujemy szeroki wachlarz masaży relaksacyjnych ortooptymist.pl/o-nas/karta-podarunkowa/. Usługi dostępne w formie karty podarunkowej .

 

 

12.05.2017

 

Zapraszamy na testowanie szczoteczki elektrycznej Oral-B Professional Care Triumph 5000. Dodatkowo każdy uczestnik może wykonać bezpłatny przegląd stomatologiczny oraz uzyskać pomoc w doborze odpowiednich produktów do higieny jamy ustnej. Dla pierwszych 20 osób w prezencie końcówka do szczoteczki

 

 

 

28.04.2017

Uprzejmie informujemy, że w dniu 02.05.2017 r. (wtorek) pełnimy dyżur telefoniczny w godz. 9-15.

 

 

 

27.04.2017

LECZENIE BÓLU PRZY UŻYCIU PRODUKTÓW OSOCZA BOGATOPŁYTKOWEGO

 

Więcej informacji na: ortooptymist.pl/ortopedia/osocze/

14.04.2017

 

 

13.04.2017

 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 14.03.2017 (piątek) nasza klinika jest czynna do godz. 15.

 

 

03.04.2017

KWIECIEŃ MIESIĄCEM PROMOCJI I PROFILAKTYKI ZDROWIA!

Budując formę na wiosnę nie zapominajcie o kondycji swoich zębów. Próchnica to choroba zakaźna! Nieleczona może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia i kondycji całego organizmu.

REKOMENDUJEMY PROFILAKTYKĘ:
REGULARNE WIZYTY U STOMATOLOGA  bezpłatne przeglądy przy użyciu kamery wewnątrzustnej
ZABIEGI HIGIENIZACJI - do 27.04.17 do każdego zabiegu skalingu lub piaskowania w prezencie wybrany masaż. Opis dostępnych zabiegów na ortooptymist.pl/o-nas/karta-podarunkowa/
Uwaga! Przy umawianiu wizyty należy podać hasło ,,zdrowie".
SZCZOTKOWANIE ZĘBÓW minimum 2 razy dziennie, najlepiej po posiłku  - bezpłatne instruktaże
STOSOWANIE ODPOWIEDNICH AKCESORIÓW I PREPARATÓW do higieny jamy ustnej - pomoc w doborze produktów dostosowanych do indywidualnych potrzeb

Czas na wiosenne porządki!

Rejestracja wizyt 81 473 25 20

 

20.03.2017

 

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Jamy ustnej.

 

Zapraszamy na bezpłatne przeglądy stomatologiczne - zdrowie jamy ustnej to więcej niż piękny uśmiech.

 

 

 

15.03.2017

SPA dla uśmiechu! Pakiety higienizacyjne w wiosennej odsłonie.

SKALING 90 zł
(cena regularna 150 zł)
usuwanie kamienia nazębnego + polerowanie + fluoryzacja + przegląd stomatologiczny z użyciem kamery wewnątrzustnej + instruktaż mycia zębów + pomoc w doborze szczoteczki i pasty oraz pozostałych akcesoriów do profilaktyki

PIASKOWANIE 90 zł
(cena regularna 150 zł)
usuwanie osadów i złogów + polerowanie + fluoryzacja + przegląd stomatologiczny z użyciem kamery wewnątrzustnej + instruktaż mycia zębów + pomoc w doborze szczoteczki i pasty oraz pozostałych akcesoriów do profilaktyki

Stomatolog pomaga w doborze odpowiedniego zabiegu.

Oferta ważna tylko do końca marca!

Rezerwacja wizyt 669 223 292

 

 

02.03.2017

 

Ogłaszamy rekrutację na stanowisko ASYSTENTKA/HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA.

Informujemy, iż skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

 

 

17.02.2017

 

W ramach NFZ leczenie bólu preparatami:


1. Kwas hialuronowy Hondro
ortooptymist.pl/ortopedia/kwas-hialuronowy-hondro/
2. Kwas hialuronowy ViscoPlus
ortooptymist.pl/ortopedia/kwas-hialuronowy-viscoplus/
3. Kolagen MD
ortooptymist.pl/ortopedia/kolagen/

SPA DLA CIAŁA idealny pomysł na KARTĘ PODARUNKOWĄ

OFERTA

 

 

OPIS ZABIEGÓW

Masaż dłoni - pobudza krążenie krwi zwiększając elastyczność skóry dłoni i jej wygląd, zmniejsza napięcie mięśniowe, zalecany osobom pracującym przy komputerze oraz wykonującym prace manualne. W połączeniu z maską uzyskujemy dodatkowo efekt nawilżający.

Masaż stóp - przynosi ulgę zmęczonym stopom kiedy mamy do czynienia z praca w ciągłym biegu lub z praca statyczną. dodatkowa stymulacja punktów na stopie wpływa na relaks całego organizmu.

Masaż głowy - szczególnie zalecany osobom z napięciowymi bólami głowy, cierpiącym na bezsenność, stale narażonym na stresujące sytuacje.

Masaż twarzy - idealny sposób na rozluźnienie jak i poprawienie wyglądu skóry twarzy, zachowanie młodości, nawilżenie, usunięcie martwego naskórka, poprawienie oddychania skóry twarzy.

Masaż pleców - wpływa na zrównoważenie napięcia mięśniowego, zmniejszenie dolegliwości bólowych, które powstają w wyniku przyjmowania nieprawidłowej postawy ciała, przeciążenia, czynników stresogennych.

Masaż relaksacyjny - forma masażu, która niweluje skutki zmęczenia fizycznego jak i psychicznego. siedzący tryb życia, ciągły pospiech, pogoń za rozwojem kariery zawodowej - wszystkie te czynniki powodują nagromadzenie stresu w naszym organizmie oraz przyjmowanie nieprawidłowej postawy ciała, co przyczynia się do stanów przemęczenia, rozdrażnienia przygnębienia, ogólnego spadku sił witalnych, czy dolegliwości bólowych pochodzenia mięśniowego. Masaż relaksacyjny w takich przypadkach jest idealnym sposobem na przywrócenie równowagi psychofizycznej. zalecany również osobom z nerwicami, zaburzeniami snu, spadkami nastroju, a także osobom aktywnym fizycznie. W masażu relaksacyjnym stosuje się techniki, które wyciszają układ nerwowy, wpływając w ten sposób na zmniejszenie napięcia tkanek miękkich.

 

Korzyści wynikające z masażu relaksacyjnego:

- likwidacja nadmiernego napięcia mięśniowego

- usunięcie dolegliwości bólowych

- poprawa samopoczucia

- przyśpieszenie metabolizmu komórkowego

- poprawa wyglądu skóry

- przyśpieszenie procesu regeneracyjnego tkanek miękkich po intensywnych wysiłkach

- wyciszenie układu nerwowego

Przeciwwskazania:

- stany gorączkowe

- ostre stany zapalne

- choroby nowotworowe

- niegojące się rany, podrażnienia skóry

- zapalenie żył, zakrzepy, zaawansowane żylaki

- daleko posunięta miażdżyca

- niewyrównane wady serca

- tętniaki

- choroby zakaźne

- zapalenie szpiku kostnego z przetokami

- jamistość rdzenia

- stany ropne

 

01.02.2017

 

REJESTRACJA WIZYT pod numerem telefonu 669 223 292. 

 

26.01.2017

 

Ogłaszamy rekrutację na stanowisko PRACOWNIK ADMINISTRACYJNO-BIUROWY (praca na recepcji). Informujemy, iż skontaktujemy się z wybrany kandydatami.

 

 

24.01.2017

 

Podaruj zdrowie swoim najbliższym.

Centrum medyczne ORTO-OPTYMIST wprowadziło do swojej oferty KARTY PODARUNKOWE.

KARTY PODARUNKOWE ZADBAMY O TWOJE ZDROWIE to wspaniały prezent na Dzień Babci i Dziadka, na Walentynki dla ukochanej osoby, na Dzień Kobiet, urodziny, imieniny lub każdą inną okazję, by podarować zdrowie i radość bliskim.

Istnieje możliwość nabycia karty o określonej kwocie lub na wybraną usługę. Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie naszej Kliniki lub pod nr tel. 669 223 292, 81 473 25 20.

 

 

23.12.2016

 

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku

życzy zespół ORTO-OPTYMIST

Kartka przygotowana przez dzieci i Panie z przedszkola w podziękowaniu za lekcję dentystyczną.

 

 

23.12.2016

 

Uprzejmie informujemy, że w dniach 23.12.2016 (piątek) oraz 30.12.2016 (piątek) nasza klinika jest czynna do godz. 15.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

18.11.2016

 

Serdecznie zapraszamy na IV edycję akcji Podziel się Zdrowiem!
W sobotę 26 listopada 2016 r. będzie można oddać krew i zarejestrować się do bazy danych rejestru dawców szpiku w godzinach 7.30-14.00 w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ul. I Armii Wojska Polskiego 8 w Lublinie. Akcja jest połączona z cotygodniowym otwartym treningiem biegowym z Lubelskim Stowarzyszeniem biegowym.    

 

 

10.11.2016

 

ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE WIZYTY ADAPTACYJNE. ZDROWE ZĘBY MLECZNE TO ZDROWIE ZĘBÓW STAŁYCH.

Pierwsza wizyta dziecka u stomatologa powinna odbyć się z pojawieniem się pierwszych zębów. Wizyty kontrolne u dzieci powinny odbywać co 3-4 miesiące ze względu na większą podatność zębów mlecznych na próchnicę. Warto również oswajać malucha z gabinetem - jego zapachami, dźwiękami i urządzeniami, aby w późniejszym wieku wizyta u stomatologa nie była zaskoczeniem i wywoływała jedynie uśmiech na twarzy.

Więcej na temat profilaktyki stomatologicznej u dzieci na http://ortooptymist.pl/ortodoncja/ortodoncja-prawe-menu/pedodoncja/

Telefon do rejestracji:
669 223 292

 

09.11.2016

 

KINESIOTAPING W KOLORACH FLAGI NARODOWEJ

Wiele osób obchodzi Narodowe Święto Niepodległości na sportowo akcentując w swoim stroju biało czerwony element np. strój, flagę, przypinka, pomalowana twarz. Przypominamy, że dla wszystkich startujących w biegach obowiązuje oferta http://ortooptymist.pl/ortopedia/promocje/

 

 

26.10.2016

 

Ogłaszamy rekrutację na stanowisko PRACOWNIK ADMINISTRACYJNO-BIUROWY (praca na recepcji). Informujemy, iż skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

 

 

26.10.2016

 

Uprzejmie informujemy, że dnia 31.10.2016 (poniedziałek) Centrum Medyczne ORTO-OPTYMIST będzie czynne w godz. 8:00 - 16:00.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

25.10.2016

 

Już po raz kolejny nasza Klinika znalazła się w gronie firm wyróżnionych tytułem MIEJSCE PRZYJAZNEGO SENIOROM w kategorii PLACÓWKI MEDYCZNE. Cieszymy się na to wyróżnienie gdyż jesteśmy z tą wspaniałą inicjatywą od samego początku. Certyfikat jest przyznawany przez kapitułę Rady Seniorów oraz Prezydenta Miasta Lublin. Inicjatywa ma na celu wyróżnienie miejsc przyjaznych seniorom oraz promowanie działań instytucji i organizacji, które stosują odpowiednie rozwiązania architektoniczne, oferują różnorodne produkty, usługi i zniżki, podnosząc w ten sposób jakość życia najstarszych mieszkańców naszego Miasta.

 

 

 

24.10.2016

 

Nie chowaj uśmiechu! Już dzisiaj umów się na wizytę do ortodonty.
Telefon do rejestracji: 669 223 292

Na zdjęciu aparat stały.

Więcej informacji Opens internal link in current windowtutaj

 

 

05.10.2016

 

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu. 

 

 

29.09.2016

 

Dbamy o zdrowie biegaczy!

Nie ma znaczenia w jakim biegu startujecie oraz na jakim dystansie.
Wystarczy zgłosić się, okazać aktualny, opłacony start za bieg i skorzystać z oferty na kinesiotaping.

Serdecznie zapraszamy!

Odpowiednie zastosowanie taśmy zmniejsza ryzyko przeciążeń i mikrourazów w obrębie narządu ruchu np. uszkodzenia ścięgna Achillesa, bóle łydek, pasma biodrowo-piszczelowego. Kinesiotaping wspomaga pracę struktur mięśniowo-powięziowych podczas wzmożonej aktywności fizycznej.

 

 

26.09.2016

 

25 września obchodzony jest Światowy Dzień Serca, warto o nie dbać! Pamiętajmy, że dbałość o zęby jest jednym z czynników wpływających na kondycję serca. Pozostałości bakterii w jamie ustnej mogą wejść do krwiobiegu i rozprzestrzeniać się po całym organizmie powodując reakcje zapalne. Dlatego ważne jest przestrzeganie zasad prawidłowej higieny oraz regularnych wizyt u stomatologa.Przypominamy o bezpłatnych przeglądach stomatologicznych przy użyciu kamery wewnątrzustnej.


 

07.09.2016

 

Dzięki dużemu doświadczeniu w medycynie sportowej i rehabilitacji sportowców nasze centrum objęło patronatem medycznym FUNDACJĘ WIDZĘ CIEBIE. Wyspecjalizowana kadra lekarzy i fizjoterapeutów zapewnia wszystkim sportowcom opiekę medyczną obejmującą konsultacje lekarskie oraz indywidualnie dobraną do potrzeb sportowca rehabilitację, dzięki którym mogą skorzystać ze specjalistycznych porad, a w razie kontuzji szybko powrócić do zdrowia i treningów. W związku z tym, że dbamy również o uśmiech sportowych opieka medyczna obejmuje również wizyty u stomatologa oraz lekarza ortodonty. Z ogromną przyjemnością wspieramy aktywnych w naszym regionie.

                 

 

01.09.2016

 

Rok temu jako pierwsi w Lublinie zorganizowaliśmy Dni otwarte z Philips Polska. Celem akcji była promocja zdrowia jamy ustnej jako integralnej składowej zdrowia człowieka oraz elementem jakości jego życia. Obecnie akcje profilaktyki zdrowotnej z Philips Polska przeprowadzane są cyklicznie w naszej siedzibie oraz innych lubelskich gabinetach.

Zapraszamy na kolejną edycję akcji do naszej siedziby!

 

 

 

01.08.2016

 

Zapraszamy!

Telefony do rejestracji:

81 473 25 20
669 223 292

 

 

18.07.2016

 

Początek jesienno-zimowej edycji City Trail w Lublinie startuje 8 października. Zapisy ruszają już w sierpniu. Polecamy wzięcie udziału w tym wydarzeniu.

 

 

 

16.06.2016

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych biegaczy zorganizowaliśmy treningi biegowe, które będą prowadzone pod okiem doświadczonego trenera. Na najbliższy trening zapraszamy 23.06.2016 o godz.18.

Zachęcamy do śledzenia naszego facebooka, na którym będą dostępne aktualne informacje dotyczące spotkań biegowych oraz atrakcji. Zapraszamy do wspólnego biegania biegaczy o różnym stopniu zaawansowania.

Do zobaczenia.

 

 

 

14.06.2016

 

Dzisiaj obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ KRWIODAWSTWA.

Pozytywną energię mamy we krwi:)

 

 

06.06.2016

 

Serdecznie zapraszamy na III edycję akcji Podziel się Zdrowiem!
W sobotę 11 czerwca 2016 r. będzie można oddać krew i zarejestrować się do bazy danych rejestru dawców szpiku w godzinach 7.30-14.00 w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ul. Armii Wojska Polskiego 8 w Lublinie. Akcja jest połączona z cotygodniowym otwartym treningiem biegowym z Lubelskim Stowarzyszeniem biegowym.

 

01.06.2016

 

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień bez tytoniu.
Palenie tytoniu jest jednym z głównych czynników sprzyjających powstawaniu raka jamy ustnej. Podczas przeglądu u stomatologa lekarz kontroluje nie tylko stan uzębienia ale również stan tkanek miękkich. Więcej o nowotworach jamy ustnej w artykule naszego stomatologa dr n. med. Dominiki Piątek więcej informacji w artykule.
Nie zwlekajcie z umówieniem wizyty. Przypominamy o bezpłatnych przeglądach stomatologicznych. Zapraszamy!


 

24.05.2016

 

04.05.2016

 

Podstawą zdrowia jest prawidłowe odżywianie, które ma istotny wpływ na kondycję zębów, stawów i samopoczucie. To jak jemy może w znaczący sposób wspomóc leczenie schorzeń oraz zapobiegać problemom zdrowotnym. Wspólnie zadbamy o Państwa zdrowie. Zapraszamy.

29.04.2016

 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 2 maja będzie prowadzony dyżur telefoniczny. Spędzajcie aktywnie Majówkę.

 

 

28.04.2016

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych biegaczy - uczestników 4.PZU Maratonu Lubelskiego, który odbędzie się 8 maja 2016, przygotowaliśmy ofertę na masaż i kinesiotaping. Zapraszamy!

 

 

22.04.2016

 

ZDROWY UŚMIECH CAŁEJ RODZINY w ramach dni otwartych Funduszy Europejskich.
Zapraszamy w piątek 13 maja w godzinach 12-15 do naszej siedziby oraz w sobotę 14 maja w godzinach 12-18 na Plac Zamkowy w Lublinie.

Do zobaczenia!

 

 

19.04.2016

 

Podstawą zdrowia jest prawidłowe odżywianie, które ma istotny wpływ na kondycję zębów, stawów i samopoczucie. To jak jemy może w znaczący sposób wspomóc leczenie schorzeń oraz zapobiegać problemom zdrowotnym. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom nawiązaliśmy współpracę z marką MOBILNA DIETA. Wspólnie zadbamy o Wasze zdrowie! Już wkrótce na naszym profilu na facebooku smaczna niespodzianka.

18.04.2016

 

NOWOŚĆ w naszej ofercie!
Leczenie bólu przy użyciu kwasu hialuronowego HONDRO HIALUROM. Więcej tutaj.
W naszej siedzibie dostępny jest również FIBROTIN - wysoka dawka witaminy D3 w jednej kapsułce 4 000 j.m. oraz bezpłatne próbki URAZYM, które znajdowały się w pakietach startowych lubelskich biegów.

 

 

15.04.2016

 

Nasza klinika dołączyła do akcji motywującej Pana Wojciecha Manna do biegania. Jak mawiają "najtrudniejszy pierwszy krok", trzymamy kciuki za biegową przygodę Pana Wojciecha. Zachęcamy do przesłania swojego motywatora na www.biegambolubie.com.pl/zachecmanna/

 

 

 

 

12.04.2016

 

Nasza klinika została nominowana w konkursie LEKARZ ROKU 2015, w kategorii PRYWATNA PLACÓWKA MEDYCZNA, organizowanego przez Kurier Lubelski.

Głosowanie jest możliwe poprzez wysłanie smsa o treści NIEPUBLICZNA.12 na numer 72355 (2,46 zł z vat) lub poprzez wypełnienie kuponów drukowanych w codziennych wydaniach Kuriera Lubelskiego, do dnia 22 kwietnia 2016 roku, do godz. 12. Więcej na http://www.kurierlubelski.pl/plebiscyt/karta/ortooptymist-centrum-medyczne,33755,1548141,t,id,kid.html

 

 

05.04.2016

 

Z przyjemnością informujemy, że do naszego zespołu dołączyła Pani Anna Studzińska-psycholog, psychoterapeutka. Na wizyty zapraszamy od kwietnia 2016 roku. Więcej informacji na www.studzinska-psychoterapia.pl

 

 fot. Capra

04.04.2016

 

Polecamy bieg na dystansie 10 km w malowniczym Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji. Do zobaczenia na trasie! Zapraszamy do zapisów frslublin.pl/<wbr>biegkazimierski/index.php

[AKTYWNI OPTYMIŚCI]

04.04.2016

 

Czwartek był pełen uśmiechu. Uczestniczyliśmy w ceremonii zakończenia edycji biegów City Trail w Lublinie.

Podsumowanie:
KATEGORIA OPEN KOBIET
3 miejsce - Julia Pleskaczyńska
4 miejsce - Monika Kosz

KATEGORIA WIEKOWA 20+
2 miejsce - Dominika Łukasiewicz

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA
4 miejsce Aktywni Optymiści

Gratulujemy wszystkim, którzy brali udział w biegach.

 

 

 

 

1.04.2016

 

DBAJMY O ZĘBY!

Zdrowie naszego uśmiechu ma istotny wpływ na cały organizm. Zapraszamy na bezpłatne przeglądy stomatologiczne oraz zabiegi higienizacyjne - skaling i piaskowanie - do końca kwietnia rabaty.

 


fot. pomoceszkolne24.pl

 

29.03.2016

 

Już pora na "wiosenne porządki" :)

 

 

 

25.03.2016

 

 

22.03.2016

 

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Wody.

Pamiętajmy o zakręcaniu wody gdy z niej nie korzystamy np. podczas mycia zębów czy rąk. W zależności od armatury zużywamy w ten sposób niepotrzebnie od 5 do 20 litrów wody - na minutę! Używając kubka do mycia zębów zużyjemy mniejszą ilość wody.

Oszczędność wody staje się koniecznością, ponieważ uzyskiwanie wody pitnej oraz utylizacja ścieków wiążą się z coraz większym nakładem pracy i kosztów. Źródło: hansgrahe.pl

 

 

 

21.03.2016

 

Czas na "wiosenne porządki"! Zapraszamy.

 

 

17.03.2016

 

Zapraszamy na pierwsze wizyty u stomatologa - wizyty adaptacyjne

 

Zachęcamy do pierwszej wizyty z dzieckiem tzw. adaptacyjnej, w wieku 1-2 lata w celu oswojenia malucha z gabinetem, jego zapachami, dźwiękami i urządzeniami, aby w późniejszym wieku wizyta u stomatologa nie była zaskoczeniem i wywoływała jedynie uśmiech na twarzy. O zębach najlepiej pomyśleć zanim wyrosną, a z pewnością, kiedy tylko pojawią się w buzi dziecka.

Więcej informacji na temat leczenia dzieci na http://ortooptymist.pl/ortodoncja/ortodoncja-prawe-menu/pedodoncja/

 

 

 

09.03.2016

 

Z przyjemnością informujemy, że do naszego zespołu dołączył dr n. med. Krzysztof Gil- specjalista neurochirurgii. Na wizyty zapraszamy od kwietnia 2016 roku

 

Fot. Neurochirurgiczne studenckie koło naukowe

 

 

 

09.03.2016

 

Już 19 marca w Puławach kolejny Bieg Zielonych Sznurowadeł. Z przyjemnością wspieramy i uczestniczymy w wydarzeniach organizowanych przez Fundację Bezmiar. Do zobaczenia!:)

 

 

 

 

08.03.2016

 

Drogie Panie,

Z okazji Waszego święta życzymy Wam wszystkiego najlepszego - codziennie powodów do UŚMIECHU:)

 

fot. Maraton Lubelski

 

07.03.2016

 

Już za 2 tygodnie ostatni bieg City Trail w Lublinie. Natomiast 31 marca o godz. 18:30 w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie odbędzie się uroczyste zakończenie i wręczenie MEDALI.

 

 

04.03.2016

 

5 marca obchodzony jest DZIEŃ DENTYSTY. Święto powstało by uhonorować pracę dentystów, ale także po to, by zachęcić społeczeństwo do profilaktyki stomatologicznej.

 

 

                                  fot. wykonana w Galerii Grabskich w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą

 

25.02.2016

 

Uprzejmie informujemy, że dnia 26.02.2016 (piątek) Centrum Medyczne ORTO-OPTYMIST będzie czynne w godz. 8:00 - 13:00.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

22.02.2016

 

Zapraszamy na bezpłatne badanie stóp.

 

 

23.12.2015

 

Z okazji zbliżających się

Świat Bożego Narodzenia oraz

nadchodzącego Nowego Roku

życzenia wszystkiego co najlepsze,

dużo radości, ciepła i

optymizmu życzy Państwu i najbliższym

zespół Orto-Optymist.

 

 

 

21.12.2015

 

Uprzejmie informujemy, iż w dniach 24.12 i 31.12 rejestracja będzie możliwa tylko telefonicznie.

Za wszelkie utrudnienie przepraszamy.

 

17.12.2015

 

Nowość w naszej ofercie!
MEDYCYNA SPORTOWA - wydawanie orzeczeń i zaświadczeń
dla dzieci i młodzieży do ukończenia 21 roku życia oraz zawodników pomiędzy 21 a 23 rokiem życia.

W ramach medycyny sportowej oferujemy:
1. wydawanie orzeczeń i zaświadczeń
2. badania wstępne (badania dla osób rozpoczynających uprawianie określonej dyscypliny)
3. badania okresowe (kontrolne badania stanu zdrowia sportowców)
4. profilaktyka kontuzji - wizyty lekarskie w ramach NFZ
5. rehabilitacja sportowców
6. konsultacje specjalistyczne

Zakres koniecznych badań lekarskich, badań dodatkowych oraz konsultacji specjalistycznych uzależniony jest od rodzaju uprawianej dyscypliny sportowej. Więcej informacji na ortooptymist.pl/medycyna-sportowa/

 

 

 

09.12.2015

 

Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy przyjęcia pacjentów w ramach medycyny sportowej na wydawanie orzecznictwa dla dzieci i młodzieży do ukończenia 21. roku życia oraz przez zawodników pomiędzy 21. a 23. rokiem życia.

Zapraszamy!

 

05.11.2015

 

DBAMY O WASZE ZDROWIE!

Należy pamiętać, że właściwy trening połączony z odpowiednią regeneracją to szansa na uniknięcie kontuzji.

Oferta ważna do 18.12.2015r.
Zapraszamy!

 

26.10.2015

 

NIESKAZITELNY UŚMIECH NA SYLWESTRA BEZ ZABIEGU WYBIELANIA?
TAK, to możliwe!

KROK 1 SKALING I/LUB PIASKOWANIE
Żeby zwiększyć skuteczność działania pasty wybielającej rozpocznij od higienizacji ? skalingu lub/i piaskowania. Zabiegi usuną wszelki osad i kamień, dzięki czemu pasta dotrze na całą powierzchnię zębów, zwłaszcza w miejsca podatne na gromadzenie się kamienia i osadów.


KROK 2 STOSOWANIE PASTY WYBIELAJĄCEJ KIN
Dlaczego pasta jest skuteczna i bezpieczna?
Pasta zawiera sproszkowany dwuwęglan sodu (15%). Substancja ta skutecznie wybiela zęby, co ważne bez rysowania szkliwa. Dodatkowo dzięki niskiemu współczynnikowi ścieralności (RDA 58) pasta chroni przed nadwrażliwością zębów. Przy braku przeciwwskazań pasta może być stosowana codziennie.

 

 

 

20.10.2015

 

Z ogromną satysfakcją informujemy, że nasze centrum po raz kolejny otrzymało CERTYFIKAT MIEJSCA PRZYJAZNEGO SENIOROM. Celem akcji jest wyróżnienie oraz promowanie miejsc w Lublinie, które z uwagi na oferowane usługi, stosowane zniżki oraz dostępność architektoniczną, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom osób starszych. Dzisiejsza uroczystość zbiegła się z Europejskim Dniem Seniora. Dziękujemy za wyróżnienie oraz gratulujemy pozostałym laureatom.

 

12.10.2015

 

DRZWI OTWARTE PHILIPS SONICARE - po raz pierwszy w Lublinie!

Przekonajcie się Państwo jaki wpływ na zdrowie jamy ustnej może mieć zmiana ze zwykłej szczoteczki na szczoteczkę soniczną Philips Polska Sonicare. Skorzystajcie z fachowej porady i odbierzcie kupon rabatowy na szczoteczkę.

Zapraszamy do naszej siedziby w poniedziałek 19.10.15 w godz. 15-19.

 

 

8.10.2015

 

Nowość w naszej ofercie produktów do higieny jamy ustnej.
PASTA WYBIELAJĄCA KIN - idealna alternatywa dla zabiegu wybielania.

 

Dlaczego pasta JEST SKUTECZNA i BEZPIECZNA?

Pasta zawiera sproszkowany dwuwęglan sodu (15%). Substancja ta skutecznie wybiela zęby, co ważne bez rysowania szkliwa. Dodatkowo dzięki niskiemu współczynnikowi ścieralności (RDA 58) pasta chroni przed nadwrażliwością zębów. Przy braku przeciwwskazań pasta może być stosowana codziennie.

WAŻNE!

Żeby zwiększyć skuteczność działania pasty wybielającej zacznijcie Państwo od higienizacji - skalingu lub/i piaskowania. Zabiegi usuną wszelki osad i kamień, dzięki czemu pasta dotrze na całą powierzchnię zębów, zwłaszcza w miejsca podatne na gromadzenie się kamienia i osadów.

Przypominamy o promocji na skaling i piaskowanie. Szczegóły tutaj.

 

5.10.2015

 

Zapraszamy Państwa do Puław w sobotę 17 października, gdzie odbędzie się bieg charytatywny.

Liczy się każdy przebiegnięty kilometr!

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.

 

4.10.2015

 

Przedstawiamy Państwu zdjęcie, które zdobyło najwięcej polubień w konkursie BIEGIEM PO UŚMIECH zorganizowanym w ramach pierwszego biegu City Trail w Lublinie. Zwycięzcę: Pana Grzegorza Dragana, zapraszamy po odbiór nagród do 9.10.15. W naszej siedzibie czeka szczoteczka elektryczna Oral B Triumph 5000 a w sklepie Aktywny Nadgarstek zegarek Polar M400.

 

 

 

1.10.2015

 

KAŻDY UŚMIECH JEST DLA NAS WYJĄTKOWY!

Dlatego do każdego zabiegu higienizacji
1. skalingu (usuwanie kamienia nazębnego)
2. piaskowania (usuwanie osadów nazębnych i przebarwień np. po kawie, herbacie, paleniu papierosów)

wybierają Państwo w prezencie zestaw dostosowany do swoich potrzeb:
1. szczoteczkę do zębów
2. pastę do zębów
3. płyn do płukania jamy ustnej

Oferta ważna do 30.10.2015
Więcej na temat zabiegów higienizacji na tutaj.

 

 

*Oferta dotyczy produktów GSK

24.09.2015

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY


Zachęcamy do wspólnej zabawy na sobotnim biegu City Trial, do wygrania cenne nagrody. Szczegóły na www.facebook.com/ortooptymist

 

24.09.2015

 

Kolejny rok z Wami i dla Was!
DZIĘKUJEMY!


Zespół specjalistów - optymistów

 

18.09.2015

 

Uprzejmie informujemy, że w piątek 18.09.2015r rejestracja telefoniczna będzie możliwa do godz. 14. Za utrudnienia przepraszamy.

 

17.09.2015

 

Nawiążemy współpracę z lekarzem dentystą ze specjalizacją z protetyki, periodontologii, stomatologii zachowawczej z endodoncją lub w trakcie specjalizacji.

Zainteresowanych prosimy o wysłanie CV ze zdjęciem na adres: info@ortooptymist.pl do dnia 09.10.2015r.

Wysyłając dokumenty prosimy o załączenie klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (dz.U.02.101.926 tekst jednolity z późniejszymi zmianami)".

 

 

 

14.09.2015

 

Zapraszamy na testowanie szczoteczki elektrycznej Oral-B Professional Care Triumph 5000. Dodatkowo każdy uczestnik może wykonać bezpłatny przegląd stomatologiczny oraz uzyskać pomoc w doborze odpowiednich produktów do higieny jamy ustnej. Dla pierwszych 20 osób w prezencie końcówka do szczoteczki.

A już wkrótce konkurs - do wygrania szczoteczka Professional Care Triumph 5000!

 

09.09.2015

 

W związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy poszukujemy kandydata/kandydatki na stanowisko

PRACOWNIK ADMINISTARCYJNO-BIUROWY

 

 

28.08.2015

 

Zachęcamy do skorzystania z naszej wakacyjnej oferty na zabiegi higienizacyjne:

1. skaling 80 zł
2. piaskowanie 80 zł
3. fluoryzacja w cenie każdego zabiegu

 

Umów się na wizytę i sprawdź nas.
Kontakt do rejestracji:
81 473 25 20, 669 223 292

Oferta ważna do 30.09.2015r

 

Foto: RunVenture - Biegowa Przygoda

18.08.2015

 

Ruszyły zapisy do Czterech Dych do Maratonu 2015/2016. Szczegóły na stronie Maratonu Lubelskiego.


 

14.08.2015

 

Znamy zwycięzców plebiscytu Dentysta Roku 2015!

Z ogromna satysfakcją informujemy, że nasza Pani dr Magdalena Janczarek otrzymała tytuł DENTYSTY ROKU 2015 w województwie lubelskim!

 

14.08.2015

 

Ruszyły zapisy na na jesienno-zimową edycję City Trail. Pierwszy bieg w Lublinie już 26 września!

 

13.08.2015

 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 14.08.2015 Klinika będzie czynna do godz. 16. Za utrudnienia przepraszamy.

 

10.08.2015

 

W okresie wakacyjnym zachęcamy do wizyt kontrolnych u stomatologa.

W upalne dni chętniej sięgamy po lody i chłodne napoje. Spożywanie tych pokarmów może u niektórych z nas wywołać nagły i ostry ból. Ma to związek z nadwrażliwością zębów na niektóre czynniki np. temperaturę. Oczywiście możemy temu zapobiegać stosując pasty do zębów wrażliwych lub zgłaszając się do stomatologa, kiedy przyczyną jest próchnica.

 

06.08.2015

 

Jutro nad Zalewem Zemborzyckim ostatni bieg z cyklu City Trail onTour.

Szczegóły na https://www.facebook.com/events/844623965651794/

 

17.07.2015

 

Uprzejmie informujemy, że w dniu dzisiejszym tj.17.07.2015 (piątek) Orto-Optymist będzie czynne do godz 13:00.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

14.07.2015

 

Poszukujemy pracownika do gabinetu stomatologicznego.

 

 

26.06.2015

 

DZIŚ OSTATNI DZIEŃ SZKOŁY!

Planując wyjazd wakacyjny swojej pociechy warto uwzględnić wizytę u stomatologa. Nagły ból zębów związany jest często ze zmianami ciśnienia, np. lot samolotem czy nurkowanie oraz zmianą temperatur, a także zmęczeniem po podróży. Kolejny argument to cena usług stomatologicznych w krajach europejskich a także warunki i metody leczenia w krajach, gdzie nie ma dobrze rozwiniętej opieki zdrowotnej. W podróży warto mieć ze sobą stomatologiczny niezbędnik.

 

10.06.2015

 

Zaczęły się Lubelskie Dni Seniora, dlatego zapraszamy Państwa na wykład dr Piotra Gawdy pt. "Profilaktyka Ryzyka Upadku u osób starszych - przyczyny, następstwa, profilaktyka".Wykład odbędzie się we czwartek 11.06 o godz. 11:00 w Centrum Usług Socjalnych, Lublin ul. Lwowska 28.

Zapraszamy! 

 

27.05.2015

 

Zapraszamy wszystkich biegaczy do wzięcia udziału w badaniach genetycznych, które prowadzimy we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie ortooptymist.pl/o-nas/badania-naukowe/

 

 

 

26.05.2015

 

Zapraszamy Państwa w najbliższy czwartek 28 maja do Auli nr 15, Collegium Maximum przy ul. Staszica 4/6 o godz 10:40 gdzie odbędzie się wykład dr Piotra Gawdy pt."Patomechanizm zaburzeń przeciążeniowych w aktywności ruchowej." oraz o godz.12:15 "Badanie elektromiograficzne jako obiektywna ocena poziomu wytrenowania biegaczy."

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na www.umlub.pl/uczelnia/informacje/aktualnosci/art,2571,iii-konferencja-naukowo-szkoleniowa-lubelskie-dni-promujace-zdrowie.html

 

22.05.2015

 

NOWOŚĆ W NASZEJ OFERCIE!

Leczenie bólu przy użyciu kolagenu.

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.

 

 

19.05.2015

 

Przypominamy, że cały czas wspieramy Fundację "Krok do marzeń" i zbieramy nakrętki! Na pewno każdy z Państwa ma ich pełno w domu, dlatego prosimy nie wyrzucać ich do kosza, a przynosić je do naszej siedziby.

 

 

 

18.05.2015

 

Miło nam poinformować, że jesteśmy Partnerem wydarzenia Kino na Obcasach w Multikinie, które odbędzie się już 19 maja o godz. 20.

Szczegóły na https://multikino.pl/pl/wydarzenia/wybrane/kino-na-obcasach-wiek-adaline 

Zapraszamy!

 

15.05.2015

 

Trwa konkurs na najlepiej dopingujaca ekipę!

Zachęcamy Państwa do głosowania np. na Rowerowy Lublin :)

Więcej informacji tutaj.

 

 

07.05.2015

 

Kolejna niespodzianka dla uczestników 3 Maratonu Lubelskiego! 

 

Dlaczego warto zgłosić się na masaż sportowy po biegu?

INTENSYWNY WYSIŁEK = INTENSYWNY ODPOCZYNEK (REGENERACJA)

Masaż tkanek miękkich zmniejsza stan wzmożonego napięcia utrzymującego się po zakończeniu wysiłku oraz poprawia ukrwienie przeciążonych tkanek.

O innych metodach regeneracji przeczytacie Państwo w artykule dr n. med. Piotra Gawdy dla City Trail tutaj

 

 

 

07.05.2015

 

Specjalna oferta dla uczestników 3 Maratonu Lubelskiego.

Zapraszamy!

 

 

30.04.2015

 

Życzymy Państwu słonecznego weekendu!

 

 

29.04.2015

 

Przed nami wyjazdy na Majówkę. Podpowiadamy Państwu co zrobić gdy podczas podróży nie ma możliwości umycia zębów - zwłaszcza po słodkim posiłku. Żucie gumy nie zastąpi mycia zębów ale pomoże neutralizować kwasy, które zwiększają ryzyko powstania próchnicy. Pamiętajcie, że nadmiar w żuciu gumy może szkodzić. Gumy do żucia powinny unikać osoby np. z zaburzeniami stawów skroniowo-żuchwowych, noszących aparaty ortodontyczne, z uzupełnieniami protetycznymi, z problemami z pracą układu pokarmowego.

Gumy Orbit w wersji podróżnej są dostępne w naszej siedzibie. 

 

 

 

23.04.2015

 

W maju również mogą Państwo zadbać o uśmiechy korzystając z rabatów, które obowiązują do końca kwietnia. To proste - wystarczy zapisać się na wizytę do 30 kwietnia. Więcej.

 

 

14.04.2015

 

NOWOŚĆ W NASZEJ OFERCIE!

Foam rolling (wałkowanie)

ortooptymist.pl/ortopedia/foam-rolling-walkowanie/

 

 

 

13.04.2015

 

Zapraszamy do naszej siedziby po zestawy dla dzieci w super ofertach!

ortooptymist.pl/o-nas/program-premium/

 

 

10.04.2015

 

Zapraszamy do oddawania głosów na naszych lekarzy w ogólnopolskim plebiscycie DENTYSTA ROKU.

09.04.2015

 

Miło nam poinformować, że jesteśmy Partnerem wydarzenia Kino na Obcasach w Multikinie, które odbędzie się już 14 kwietnia o godz. 20.

02.04.2015

 

 

01.04.2015

 

Rekomendujemy najwyżej jakości produkty higieny jamy ustnej , które tym samym zapewnią pacjentom szeroki dostęp do produktów. Każdy pacjent po wizycie u stomatologa ma pewność doboru odpowiednich akcesoriów i produktów do higieny jamy ustnej.

 

 

 

31.03.2015

 

Dla naszych najmłodszych pacjentów przystąpiliśmy do programu PIERWSZA WIZYTA.

O zębach najlepiej pomyśleć zanim wyrosną, a z pewnością, kiedy tylko pojawią się w buzi dziecka. Zachęcamy do pierwszej wizyty z dzieckiem tzw. adaptacyjnej, w wieku 1-2 lata w celu oswojenia malucha z gabinetem, jego zapachami, dźwiękami i urządzeniami, aby w późniejszym wieku wizyta u stomatologa nie była zaskoczeniem i wywoływała jedynie uśmiech na twarzy.

Gra została stworzona z myślą o najmłodszych pociechach. Główny bohater - PINGWINEK LAKI - przemierza mapę, zgodnie ze scenariuszem wizyty u stomatologa. Wykorzystuje przy tym narzędzia, z których korzysta lekarz. Gra została napisana w ten sposób, aby była zabawą edukacyjną. Patronatem honorowym akcji jest Polska Akademia Stomatologii Dziecięcej.

Gra dostępna  jest na http://www.pierwszawizyta.pl/dziecko/

Więcej informacji na temat leczenia dzieci na http://ortooptymist.pl/ortodoncja/ortodoncja-prawe-menu/pedodoncja/

 

 

 

 

 

25.03.2015

 

Trwają zapisy na Czwartą Dychę do Maratonu!

Więcej informacji o biegu znajdą Państwo tutaj.

 

 

19.03.2015

 

"LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ" - jutro obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Nasza Klinika dołącza do propagowania profilaktyki zdrowia - do końca kwietnia zapraszamy na bezpłatne przeglądy stomatologiczne oraz na zabiegi higienizacyjne więcej  tutaj

 

 

 

12.03.2015

 

Doceniając wszystkich zawodników biorących udział w cyklu Lubelskiego City Trail w edycji 2014/2015 przygotowaliśmy zestaw regeneracyjny - masaż sportowy połączony z instruktażem Foam rolling (wałkowanie).

Więcej o masażu sportowym na ortooptymist.pl/ortopedia/masaz-leczniczy/masaz-sportowy/
O korzyściach z wałkowania przeczytacie na ortooptymist.pl/ortopedia/foam-rolling-walkowanie/

 

Model - Artur Kern z Perfect Runner, zwycięzca cyklu Grand Prix Lublin CITY TRAIL w edycji 2014/2015, stały bywalec naszego Centrum

 

 

11.03.2015

 

BEZPIECZEŃSTWO I ZDROWIE NASZYCH PACJENTÓW JEST DLA NAS NAJWIĘKSZYM PRIORYTETEM.

Nasza Klinika bierze udział w projekcie udoskonalającym umiejętności prewencji i profilaktyki zakażeń w zakresie wykonywanych procedur, tak aby skuteczniej zapobiegać rozprzestrzenianiu się zakażeń krwiopochodnych (HCV, HBV, HIV) czyli w trakcie zabiegów z naruszeniem ciągłości tkanek.

 

 

 

 

10.03.2015

 

Cieszymy się, że możemy wesprzeć kolejną ciekawą inicjatywę biegową w regionie.

W Pierwszy Dzień Wiosny zapraszamy do Puław na Bieg Zielonych Sznurowadeł.

 

 

 

05.03.2015

Dzisiaj DZIEŃ DENTYSTY oraz DZIEŃ TEŚCIOWEJ.

Zastanawiamy się co lepsze - spotkanie z dentystą czy z teściową? Niektórzy twierdzą, że nieszczęścia lubią chodzić parami :)

Wszystkim solenizantom najlepszego!

 

03.03.2015

 

XXIV HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI WETERANÓW LEKKIEJ ATLETYKI, Toruń 28.02.2015r.

Jesteśmy dumni z tego wspaniałego sukcesu dr Piotra Gawdy!

 

 

02.03.2015

 

 

Więcej informacji o promocjach tutaj.

 

27.01.2015

 

Specjalnie dla naszych pacjentów przygotowaliśmy przypinki, które są dostępne w naszej siedzibie.

Zapraszamy!

 

 

12.01.2015

 

24 stycznia podczas III Dychy do Maratonu będziemy wspierać charytatywną akcję "Oczko Jasia".
Chłopczyk ma 18 miesięcy i walczy z nowotworem oka.
Jedyną szansą na wyleczenie jest kuracja w Nowym Jorku.
Do końca stycznia rodzice muszą zebrać ok 150000zł.
Pomóżmy Jasiowi, pobiegnijmy!

 

 

07.01.2015

 

10 stycznia odbędzie się czwarty bieg cyklu Grand Prix Lublin CITY TRAIL.
Zawody CITY TRAIL to świetna zabawa na leśnych trasach, a po przybiegnięciu do mety mamy dla Państwa konkurs!

 

23.12.14

 

Z okazji zbliżających się
Świąt Bożego Narodzenia
oraz
nadchodzącego Nowego Roku
życzenia wszystkiego co najlepsze,
dużo radości, ciepła oraz optymizmu

składają właściciele i zespół Orto-Optymist :)

 

 

10.12.2014

 

Konkurs z Grand Prix Lublin City Trail.

więcej

 

3.12.2014

 

MIKOŁAJKI W ORTO-OPTYMIST!

Będzie mnóstwo atrakcji dlatego nikogo nie może zabraknąć!

 

26.11.2014

 

Już niedługo w każdym domu z workiem pełnym prezentów zagości Święty Mikołaj. My również mamy dla Was niespodzianki oraz atrakcje.

1. WYWOŁUJEMY PIĘKNE I ZDROWE UŚMIECHY!
Karta Sephora może być idealnym pomysłem na prezent dla najbliższej osoby.

 

 

24.11.2014

 

Zapraszamy!

 

 

17.11.2014

 

Zapraszamy zwłaszcza osoby aktywne (biegające), u których może dojść do przeciążeń narządu ruchu.

 

 

30.10.2014

 

Pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego na 2015 rok rozstrzygnięta.
Cieszymy się ze zwycięstwa projektów dotyczących aktywności!

Wszystkie wyniki głosowania na www.lublin.eu/Znamy_wyniki_glosowania_BO_Lublina-2-4007.html

Oto zwycięskie projekty z budżetu obywatelskiego dotyczące aktywności w Lublinie! Spisaliście się na medal!

--> Biegiem po Lublinie (1227 głosów, proj. M-233)
--> Trakt pieszo-rowerowy łączący os. Lipniak z Węglinem Północnym (1236 głosów, proj. M-95)
--> Place do ćwiczeń street workoutu (1281 głosów, proj. M-67)
--> Bronowice ? żyjący plac zabaw (1370 głosów, proj. M-69)
--> Plac do ćwiczeń gimnastycznych na Czubach (1761 głosów, proj. M-57)
--> Usprawnienie ruchu rowerowego (kontrapasy) (2899 głosów, proj. M-149)

BRAWO!

 

30.10.2014

 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 31.10.2014 (piątek) Orto-Optymist będzie czynne do godz 14:00. Za utrudnienia przepraszamy.

 

28.10.2014

 

Nasza Klinika po raz kolejny znalazła się w gronie laureatów edycji konkursu "Miejsce Przyjazne Seniorom". Ceremonia rozstrzygnięcia tegorocznej edycji odbyła się wczoraj na Zamku Lubelskim.

Dziękujemy za wyróżnienie oraz zaufanie.

 

 

24.10.2014

 

Trwają zapisy na szkolenie dla lekarzy: Mobilizacje mięśniowo- powięziowe z technikami wspomagającymi.
Szkolenie odbędzie się 7 i 8 marca 2015 roku.
Szczegółowy program szkolenia na ortooptymist.pl/kursy/tematy-kursow/mobilizacje-miesniowo-powieziowe-z-technikami-wspomagajacymi/

 

22.10.2014

 

Trwają zapisy na Drugą Dychę do Maratonu.

 

 

20.10.2014

 

"Prawdy doktora Gawdy: W bieganiu ważna jest... skrzynia biegów."

Zachęcamy Państwa do zapoznania z najnowszym artykułem dr n. med. Piotra Gawdy.
czasnabieganie.pl/prawdy-doktora-gawdy-w-bieganiu-trzeba-wiedziec-kiedy-zmienic-bieg,artykul,510695,1,12607.html

 

20.10.2014

 

Uprzejmie informujemy, że dr n. med. Piotr Gawda w niedzielę 19.10 po biegu Chęć Na Pięć otrzymał tytuł honorowego członka Lubelskiego Stowarzyszenia Biegowego.

 

 

14.10.2014

 

11 października odbył się pierwszy bieg cyklu Grand Prix Lublin CITY TRAIL 2014/2015.

Najszybszym naszym konkursie był Karol Stoma! Gratulujemy!

Dziękujemy za udział w konkursie ;)

 

13.10.2014

 

Kolejny bieg z cyklu Chęć na Pięć już w najbliższa niedzielę.

Zostały niecałe dwa dni zapisów internetowych na bieg Chęć na Pięć!

Nie zwlekajcie - pogodę na niedzielę mamy zamówioną!

Do zobaczenia!

Zapisy: www.sts-timing.pl/checnapiec/

 

 

10.10.2014

 

Kolejny rok

OPTYMISTYCZNIE KU ZDROWIU
Z PIĘKNYM UŚMIECHEM
DBAJĄC O CIAŁO I DUCHA.

Kolejny rok z Wami i dla Was!

DZIĘKUJEMY!

Zespół specjalistów- optymistów :)

 

 

 

 

29.09.2014

 

Zachęcamy Państwa do popierania projektów biegowych w ramach Budżetu Obywatelskiego:


- BIEGIEM PO LUBLINIE (numer projektu: M-233)
- ZDROWA ŚCIEŻKA BIEGOWA W WĄWOZIE ULICY ZANA LUB PARKU LUDOWYM (numer projektu: M-223)

Aby zagłosować należy mieć ukończone 16 lat (podać swój numer PESEL, imię i nazwisko) i być mieszkańcem Lublina (nie potrzeba meldunku). Każdy może głosować na pięć mniejszych i trzy większe projekty.

Wspierajmy bieganie!

Można głosować przez internet pod adresem: http://obywatelski.lublin.eu/<wbr>kategoria/<wbr>23-budzet-obywatelski?vote=1

Więcej szczegółów na temat projektów:
maraton.lublin.eu/pl/archiwum-aktualnosci/199-bieganie-w-budzecie-obywatelskim-miasta-lublin


https://obywatelski.lublin.eu/252-m-223-zdrowa-sciezka-biegowa-w-wawozie-ulicy-zana-lub-parku-ludowym

 

 

24.09.2014

 

Trwają zapisy na kolejną edycję kursu Terapia manualna.
Kurs odbędzie się 21 i 22 listopada 2014 roku w naszej siedzibie.
Szczegółowy program kursu na ortooptymist.pl/kursy/tematy-kursow/terapia-manualna/

 

 

22.09.2014

 

Oferta ważna do 30.06.2015.

 

 

 

18.09.2014

 

W niedzielę 23 września o godz. 11 rozpocznie się kolejny cykl IV Dych do Maratonu. Już po raz trzeci wpieramy tę wspaniałą inicjatywę. Zapraszamy na nasze stoisko- tradycyjnie na masaż sportowy.
Do zobaczenia!Dla biegaczek i biegaczy oferujemy również:


1.    TESTY WYDOLNOŚCIOWE w specjalnej ofercie dla uczestników 3 cyklu IV Dych (szczegóły na stoisku) http://ortooptymist.pl/medycyna-sportowa/testy-wydolnosciowe/


2.    BEZPŁATNE WIZYTY LEKARSKIE u dr n.med. Piotra Gawdy -  specjalisty rehabilitacji medycznej i ortopedii (aktualnego mistrza Polski i wicemistrza świata (masters) lekarzy na 400 m oraz maratończyka z 2-letnim stażem) http://ortooptymist.pl/o-nas/nfz/ , http://ortooptymist.pl/o-nas/firmy-ubezpieczeniowe/


3.    REHABILITACJĘ - leczenie kontuzji http://ortooptymist.pl/ortopedia/


4.    WKŁADKI termoplastyczne do butów http://ortooptymist.pl/ortopedia/wkladki-formthotics/

 

 

 

12.09.14

 

Informujemy, ze Centrum Medyczne Orto-Optymist będzie czynne dzisiaj do godziny 16:00.

Za utrudnienia przepraszamy!

 

11.09.14

 

Zapraszamy dorosłych i dzieci na bezpłatne badania:

 1. Stóp
 2. Składu masy ciała


Przeciwwskazania do badania na analizatorze (składu masy ciała):

 • ciąża, karmienie piersią
 • elektroniczne implanty (np. stymulator serca)

 

 

 

5.09.2014

 

Po przerwie wakacyjnej zachęcamy do aktywności - od października ruszają ponownie zajęcia ze Stabilizacji Centralnej. Minimalna ilość uczestników wymagana do rozpoczęcia zajęć wynosi 8 osób. Zapisy w recepcji Sportsparku pod nr telefonu 81 56 18 444. Zapraszamy!

 

 

 

27.08.14

 

Nowości w naszej ofercie!


1. REHABILITACJA STOMATOLOGICZNA
2. REHABILITACJA LARYNGOLOGICZNA
3. REHABILITACJA NEUROLOGICZNA
4. LOGOPEDIA

Zapewniamy współpracę interdyscyplinarnego zespołu, w którego skład wchodzą lekarze specjaliści z zakresu:

 • Ortopedii
 • Rehabilitacji dzieci i dorosłych
 • Neurologii
 • Neurochirurgii

oraz specjaliści:

 • Fizjoterapii
 • Logopedii

Szczegółowe informacje na:ortooptymist.pl/ortopedia/rehabilitacja-stomatologiczna/

ortooptymist.plortopedia/logopedia/

 

 

 

26.08.2014

 

W ramach Narodowego Funduszu Zdrowia zapraszamy na wizyty lekarskie u specjalistów z rehabilitacji medycznej.
Wystarczy skierowanie - szczegóły tutaj.
Zapisy trwają.
Krótki czas oczekiwania na wizytę.
Zapraszamy!

 

 

25.08.2014

 

Takie szczoteczki rozdajemy do zabiegów higienizacyjnych oczyszczania zębów z kamienia i osadu - skalingu i piaskowania. Dostępne z włosiem miękkim i średnim. O zaletach szczoteczek przeczytacie na http://ecobamboo.pl/index.php?id_cms=6&controller=cms&id_lang=1

 

 

 

21.08.2014

 

"ZROZUMIEĆ BIEGANIE,CZYLI JAK ŚWIADOMIE WYBRAĆ ZDROWIE"

Wywiad dr n. med. Piotra Gawdy w Newsweeku.

stylzycia.newsweek.pl/zrozumiec-bieganie-czyli-jak-swiadomie-wybrac-zdrowie-newsweek-pl,artykuly,346046,1.html

 

 

18.08.2014

 

Już tylko do końca sierpnia trwają wakacyjne oferty stomatologiczne:

 •   bezpłatne przeglądy i porady stomatologiczne z użyciem kamery wewnątrzustnej połączone z doborem akcesoriów do higieny jamy ustnej
 •   zabiegi higienizacyjne - skaling i piaskowanie + fluoryzacja gratis i szczoteczka bambusowa w prezencie
 •   instruktaże higieny jamy ustnej połączone z doborem akcesoriów do higieny jamy ustnej


Nie zwlekaj - zapisz się już dziś!

 

 

13.08.2014

 

Zapisy na Pierwszą Dychę do Maratonu ruszyły!

 

 

13.08.2014

 

PATRONAT MEDYCZNY TRICLUB LUBLIN

Z satysfakcją informujemy, że grono naszych Partnerów aktywnych sportowo powiększa się. Dziękujemy Lubelskim zawodnikom TRICLUB Lublin za zaufanie.

 

13.08.2014

 

W sobotę 30 sierpnia zapraszamy na zawody triathlonowe do Kraśnika. Odbędą się starty indywidualne oraz sztafeta. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji towarzyszących - zawody dla dzieci, miasteczko triathlonowe, piknik rodzinny z animacjami, atrakcyjne nagrody losowane wśród wszystkich uczestników imprezy. Nasza Klinika dołączyła do grona partnerów i sponsorów imprezy.

 

 

12.08.2014

 

Już niebawem kolejny cykl biegów zBiegiemNatury, który rozpocznie 11 października bieg w Lublinie.

 

 

 

7.08.2014

 

W dniach 12.08-13.08 w godz.10-14, przeprowadzamy badania stabilizacji mięśniowej lędźwiowego odcinka kręgosłupa oraz porównania zaangażowania mięśni brzucha i grzbietu. Badanie wykazuje dysproporcje miedzy prawą a lewą stroną ciała oraz pomiędzy mięśniami brzucha i grzbietu.

Udział w badaniu jest bezpłatny.

 

 

5.08.2014

 

Lubelskie Stowarzyszenie Biegowe wraz z Fundacją Rozwoju Sportu w Lublinie organizuje Maraton Lubelski, Cztery Dychy do Maratonu oraz Bieg Chęć na Pięć.

A oto terminy Grand Prix Lublina:

2014-09-21 I DYCHA DO MARATONU
2014-10-19 III BIEG CHĘĆ NA PIĘĆ
2014-11-23 II DYCHA DO MARATONU
2015-01-24/25 III DYCHA DO MARATONU
2015-03-22 IV BIEG CHĘĆ NA PIĘĆ
2015-04-19 IV DYCHA DO MARATONU
2015-05-10 MARATON LUBELSKI
2015-06-21 V BIEG CHĘĆ NA PIĘĆ

 

4.08.2014

 

Zachęcamy wszystkich do licytacji koszulki z podpisami Reprezentantów z meczu AMP FUTBOLU, który odbył się 26.07.2014r.

Koszulkę można zlicytować allegro.pl/koszulka-z-podpisami-reprezentacji-polski-w-amp-fu-i4479649718.html.

Zysk ze sprzedaży koszulki zostanie przekazany dla Podopiecznego Fundacji "Krok do Marzeń" Oskara Adamiaka chłopczyka chorego na dziecięce porażenie mózgowe oraz 4 kończynową spastyczność.

 

30.07.14

 

UWAGA KONKURS!
Nagrodą jest karnet na 3 masaże o wartości 240 zł.
Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie

Regulamin konkursu dostępny na stronie http://ortooptymist.pl/
<wbr>nowa/ortopedia/promocje/

 

28.07.2014

 

W sobotę 26 lipca odbył się mecz AMP Futbolu. Upalna pogoda nie odpuszczała podobnie jak zawodnicy z reprezentacji Polski w AMP Futbol, którym życzymy powodzenia na zbliżających się Mistrzostwach Świata.

 

 

24.07.2014

 

Już w najbliższą sobotę pierwszy w Lublinie mecz AMP Futbolu.
Zawodnicy wystąpią w naszych koszulkach. Zapraszamy Państwa do włączenia się do wspólnej zabawy - zachęcamy do kibicowania. 

 

 

21.07.2014

 

Lato nastraja nas pozytywnie. Mamy lepszy nastrój i więcej energii, częściej się uśmiechamy.

Co zrobić żeby zachwycać pięknym i zdrowym uśmiechem?

Mamy na to rozwiązanie:

 • bezpłatne przeglądy i porady stomatologiczne z użyciem kamery wewnątrzustnej połączone z doborem akcesoriów do higieny jamy ustnej
 • zabiegi higienizacyjne - skaling i piaskowanie + fluoryzacja gratis i szczoteczka bambusowa w prezencie
 • instruktaże higieny jamy ustnej połączone z doborem akcesoriów do higieny jamy ustnej


Wakacyjne oferty ważne do 29.08.2014r.

 

 

18.07.2014

 

Wczoraj 17 lipca odbyła się konferencja prasowa z udziałem doktora Piotra Gawdy, na temat osób po amputacjach grających w football. Już 26 lipca w Lublinie mecz pokazowy z VIP-am.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia do obejrzenia relacji.

http://www.itvl.pl/news/zawodnicy-po-amputacjach-zagraja-w-football

 

16.07.2014

 

Sezon wakacyjny w pełni. Planując urlop warto uwzględnić wizytę u stomatologa.

Dlaczego?

Nagły ból zębów związany jest często ze zmianami ciśnienia, np. lot samolotem czy nurkowanie oraz zmianą temperatur, a także zmęczeniem po podróży. Kolejny argument to cena usług stomatologicznych w krajach europejskich a także warunki i metody leczenia w krajach, gdzie nie ma dobrze rozwiniętej opieki zdrowotnej.

Co warto mieć ze sobą?

W okresie wakacyjnym zapraszamy Państwa na bezpłatne porady i przeglądy stomatologiczne. Pomożemy dobrać stomatologiczny niezbędnik na podróż.

 

 

14.07.2014

 

W dniach 26-27 lipca 2014 w Lublinie Fundacja Krok do Marzeń we współpracy ze Stowarzyszeniem OAKP organizuje zgrupowanie Reprezentacji Polski w AMP Futbolu. Podczas zgrupowania zaplanowany jest mecz pokazowy pomiędzy Reprezentacją a drużyną VIP-ów i celebrytów. Swój udział zapowiedzieli min. Tomasz Jasina i Jacek Sobczak. Zgrupowanie ma na celu wypromowanie tej dyscypliny w naszym województwie a w dalszej perspektywie stworzenia w Lublinie jednego z ośrodków posiadającego własną drużynę w tej dynamicznie rozwijającej się dyscyplinie.

Mecz odbędzie się w sobotę 26.07.2014 r. o godz. 15.00 w Lublinie przy ul. Czwartaków 11.

Więcej na temat wydarzenia na https://www.facebook.com/events/1449774728610856/

 

[foto:Grzegorz Press]

 

 

10.07.2014


 System medyczny FORMTHOTICS wykorzystywany w termoplastycznych wkładkach ortopedycznych dla dzieci i dorosłych. Wkładki są idealne dla osób uprawiających sporty na poziomie amatorskim i zawodowym, na różnym podłożu, zwłaszcza twardym, np. biegacze, piłka halowa, piłka ręczna.

Zalety wkładek:

> indywidualnie dostosowanie do stopy
> możliwość korekty w trakcie użytkowania
> kolejne fazy leczenia pod stałą kontrolą
> szybki czas wykonania
> możliwość wykorzystania w różnym obuwiu, także wyjściowym

Wkładki termoplastyczne są wykonywane z różnych wskazań medycznych:

> płaskostopie (poprzeczne i podłużne)
> koślawość stawu skokowego i kolanowego
> haluxy
> ostroga piętowa
> stopa cukrzycowa
> stopa reumatyczna
> ból ścięgna Achillesa
> różnica w długości kończyn
> problemy z kręgosłupem

Więcej na temat systemu medycznego FORMTHOTICS znajda Państwo w zakładce http://ortooptymist.pl/ortopedia/wkladki-formthotics/

 

 

07.07.2014

 

Uśmiechnięte bki to zdrowe ząbki. Zapraszamy na bezpłatne przeglądy stomatologiczne.

 

 

03.07.2014

 

Do 30 czerwca mieszkańcy naszego miasta mogli zgłaszać projekty do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego miasta Lublin na 2015 rok. Wspólnie do wydania jest 10 mln złotych. W zgłoszonych projektach znalazł się Dentobus. Na projekty można głosować od 24 września do 7 października 2014r. Szczegółowe informacje na um.lublin.eu/partycypacja/index.php

 

02.07.2014

 

Dzisiejsze spotkanie z ortodontą - lek. stom. Joanną Gawdą, zakończyło cykl Wiosennych Dni Otwartych w naszej Klinice. Dziękujemy Państwu za wszystkie uśmiechy i pozytywną energię!

 

 

01.07.2014

 

W rehabilitacji dzieci i dorosłych, zwłaszcza sportowców, a także kobiet w ciąży z powodzeniem stosujemy kinesiotaping.

Więcej na temat działania kinesiotapingu znajdą Państwo na naszej stronie.

 

 

26.06.2014

 

Czy szczoteczka do zębów może zastąpić wizyty u stomatologa?


Nowoczesne technologie zaskakują nas każdego dnia - inteligentna szczoteczka z łącznością Bluetooth już w sprzedaży. Aplikacja umożliwi układanie indywidualnych planów higieny a także kontrolę prawidłowego szczotkowania dla efektywnego mycia zębów. Z taką szczoteczką zalecane przez dentystów dwie minuty mycia zębów będzie czystą przyjemnością. Więcej informacji znajdą Państwo na http://www.infodent24.pl/techdentpost/smartszczoteczka-z-lacznoscia-bluetooth-juz-w-sprzedazy,101393.html

[źródło: Oral B]

 

 

 

 

 

25.06.2014

 

W trosce o piękny uśmiech zapraszamy na zabiegi higienizacyjne, które są ważnym aspektem w profilaktyce stomatologicznej. Skaling i piaskowanie to zabiegi usuwania kamienia i osadu w miejscach trudno dostępnych dla szczoteczki , takich jak: przestrzenie międzyzębowe i okolica przydziąsłowa, a sprzyjających odkładaniu się osadów i przebarwień, np. po kawie i herbacie czy po dymie tytoniowym. Regularne poddawanie się zabiegom higienizacyjnym wystarczy by uśmiech odzyskał blask bez konieczności wybielania zębów. Więcej informacji na temat  profilaktyki stomatologicznej znajdą Państwo na http://ortooptymist.pl/ortodoncja/ortodoncja-prawe-menu/profilaktyka/

 

 

 

 

24.06.2014

 

Już tylko do końca czerwca trwa promocja na wykonanie testu wydolnościowego dla uczestników 2 cyklu IV Dych do Maratonu oraz II Maratonu Lubelskiego.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

23.06.2014

 

Dr n. med. Piotr Gawda specjalizuje się w rehabilitacji dzieci i dorosłych. W ramach umów z NFZ oraz firmami ubezpieczeniowymi: PZU, Mondial Assitance i Allianz zaprasza na bezpłatne konsultacje lekarskie.
Szczegółowe informacje na ortooptymist.pl/o-nas/nfz/ oraz ortooptymist.pl/o-nas/firmy-ubezpieczeniowe/

 

 

 

16.06.2014

 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 20.06 (piątek) Centrum Medyczne Orto-Optymist będzie nieczynne.
Za utrudnienia przepraszamy.

 

12.06.2014

 

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili naszą Klinikę w ramach Dni otwartych. Dziękujemy za zaufanie. Miło było Państwa poznać!

Przypominamy, że można jeszcze dokonywać zapisów na Dzień otwarty z ortodoncji, który został przeniesiony na środę 2 lipca.

 

 

10.09.2014

 

W sobotę 7 czerwca odbyły się biegi  uliczne oraz II Półmaraton Solidarności. Rywalizowały przedszkolaki, uczniowie, studenci, niepełnosprawni oraz VIPY-y.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zachęcamy Państwa do obejrzenia zdjęć tutaj.

 

09.06.2014

 

Z przykrością informujemy, że z powodu choroby lek. stom. Joanny Gawdy dzień otwarty z konsultacji ortodontycznych zostaje przeniesiony na środę 2 lipca.

 

 

05.06.2014

 

Priorytetem naszego działania jest zwiększenie dostępności naszych usług. W trosce o zapewnienie najwyższego komfortu obsługi podpisaliśmy umowy Narodowym Funduszem Zdrowia a także z firmami ubezpieczeniowymi: PZU, Allianz, Mondial Assistance.

 

 

03.06.2014

 

MARATON MTB to kolejna odsłona cyklu URODZENI BY WALCZYĆ, którą nasza Klinika objęła Patronatem medycznym. Zapisy na stronie: http://www.domtel-sport.pl/zgloszenia_masowe/zgloszenie.php?LP_impr=51

Zapraszamy!

 

03.06.2014

 

W ostatni weekend w Białymstoku odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce, w której uczestniczyli nasi zaprzyjaźnieni sportowcy. Dzień został uwieńczony zdobyciem wielu medali, życzymy dalszych sukcesów! Zdjęcia znajdziecie Państwo tutaj.

 

28.05.14

 

Uwaga, uwaga!

Ruszyły zapisy na drugą edycję biegu "Chęć na pięć", który odbędzie się 15 czerwca w wąwozie LSM.
Więcej na checna5.pl

 

27.05.2014

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów stworzyliśmy Pracownię rentgenowską. Pierwsze urządzenie - aparat do wykonywania zdjęć wewnątrzustnych punktowych, zgryzowych oraz skrzydłowo - zgryzowych z systemem przewodowej radiografii cyfrowej. Więcej na temat urządzenia  ortooptymist.pl/ortodoncja/ortodoncja-prawe-menu/rtg/

 

 

 

21.05.2014

 

Przed nami pierwszy Dzień Otwarty w naszej placówce.
Nasi specjaliści będą do Państwa dyspozycji.

Specjalnie dla odwiedzających przygotowaliśmy:

1. vouchery rabatowe na nasze usługi:

> voucher o wartości 50zł do wykorzystania na skaling i piaskowanie
ortooptymist.pl/ortodoncja/ortodoncja-prawe-menu/profilaktyka/

> voucher o wartości 30zł na wykonanie wkładek termoplastycznych
ortooptymist.pl/ortopedia/wkladki-formthotics/

2.vouchery rabatowe od Agnieszka Małek Photography:

> 20% na sesję rodzinną bądź portretową
www.agnieszkamalek.com/pl/

Zapraszamy!

 

19.05.2014

 

PODARUJ MAMIE UŚMIECH z okazji jej święta.

 

 

15.05.2014

 

W sobotę 24 maja o godz. 12 nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się I Triathlon Lublin "Urodzeni by walczyć". Zawodnicy zmierzą się z dystansem 750m - pływanie, 26 km - rower, 5 km - bieg. Nasza Klinika objęła patronatem medycznym cały cykl imprez.

Więcej informacji na temat wydarzenia na https://www.facebook.com/events/650975924952066/

 

14.05.2014

 

Pewność siebie dzięki zdrowemu uśmiechowi?
Estetyczny wygląd jest kluczem do sukcesu! Sportowcy to wiedzą:)

 

[foto:NewBalance.pl Team.]

 

 

13.05.2014

Przedstawiamy Państwu krótki film o bieganiu.

12.05.14

 

Za nami II Maraton Lubelski!
Było wspaniale!
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wspólną niedzielę.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

08.05.14

 

W najbliższą niedzielę II Maraton Lubelski!

Zobaczcie gdzie będą utrudnienia w ruchu.
Szczegółowy program wydarzenia na maraton.lublin.eu/pl/program

Do zobaczenia!

 

07.05.2014

 

Jama ustna to nie tylko zęby ale również język i błona śluzowa. Zły stan jamy ustnej wpływa na cały organizm i może wywołać wiele poważnych chorób (m.in. serca, nowotworów). Warto kontrolować stan śluzówki a objawy np. zaczerwienienie, ból czy nalot nie można bagatelizować. Więcej informacji w artykule "Nowotwory jamy ustnej" naszej stomatolog dr n. med. Dominiki Piątek http://ortooptymist.pl/ortodoncja/ortodoncja-prawe-menu/profilaktyka/higiena-jamy-ustnej/

 

06.05.2014

 

Już w najbliższą niedzielę II Maraton Lubelski!
A w ramach imprezy Rodzinny Bieg a także bieg dla maluchów "W te pędy".
Do zobaczenia!

Zwiastun mogą zobaczyć Państwo tutaj.

 

30.04.2014

 

Mamy ogromną przyjemność kontynuować współpracę z Giełdą Eventów w ramach Klubu Sponsora, który przyznał naszej klinice tytuł "Sponsora Lubelszczyzny 2014" w pierwszej edycji tego konkursu.

 

 

 

29.04.2014

 

W poniedziałek 28 kwietnia w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie odbyła się konferencja "O zdrowiu Seniorów" w ramach, której prelekcję przeprowadził dr n.med. Piotr Gawda.

Spotkanie organizowane jest w ramach Lubelskich Dni Seniora.

 

 

 

29.04.2014

 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 02.05 (piątek) Centrum Medyczne Orto-Optymist będzie nieczynne.
Za utrudnienia przepraszamy.

 

 

29.04.2014

 

DLACZEGO BOLI KRĘGOSŁUP?
Wywiad dr n. med. Piotra Gawdy w Medicusie

ortooptymist.pl/oferta/wady-postawy/dlaczego-boli-kregoslup/

 

 

 

 

28.04.2014

 

Przypominamy Państwu o naszych wiosennych promocjach!


 

 

23.04.2014

 

Po ponad 30 dniach wędrówki Adam Uliczny dotarł szczęśliwie do Watykanu.

 

 

 

22.04.2014

 

EKOLOGICZNE BAMBUSOWE SZCZOTECZKI DO ZĘBÓW ECOBAMBOO W PREZENCIE!

Witamy Państwa po Świętach i od razu ruszamy z kolejną ofertą, tym razem z myślą o zdrowiu Państwa uśmiechu. Profilaktyka stomatologiczna jest tak samo ważna jak codzienne mycie zębów.

ZDOBĄDŹ PIĘKNY UŚMIECH NA WIOSNĘ!
WYBIERZ ODPOWIEDNI PAKIET DLA SIEBIE!

 

 

 

18.04.2014

 

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych składamy Państwu najserdeczniejsze  życzenia: zdrowia, radości i optymizmu, smacznego jajka i mokrego dyngusa oraz mnóstwo wiosennego słońca.

Zespół Orto-Optymist

 

 

 

 

15.04.2014


Uprzejmie informujemy, że w dniu 18.04 (piątek) Centrum Medyczne Orto-Optymist będzie czynne do godz.16:00.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

 

 

11.04.2014

 

Niedzielny bieg kończy 2 cykl IV Dych do Maratonu.
Będziemy dla Państwa od godz. 11:00.

Na naszym stoisku:
1. masaże naszych fizjoterapeutów (tradycyjnie)

2. porady dietetyczne (nowość) zespołu Nutricus specjalizujących się w prowadzeniu sportowców, którzy ufundowali również nagrody - Analizy Pierwiastkowe Włosa. Więcej na temat badania na stronie www.biomol.pl

3. kupony 8% rabatu na asortyment sklepu medycznego Life do wykorzystania np. na bezuciskowe skarpetki zdrowotne z przędzy bambusowej. Więcej asortymentu sklepu na www.life-plus.pl

Do zobaczenia!

zdjęcie pochodzi z IV Dychy 1 cyklu:)

 

 

10.04.2014

 

Już wkrótce u nas - Ekologiczne bambusowe szczoteczki do zębów ecobamboo!

 

09.04.2014

 

Każdy z nas wie, że dobre nawyki w zakresie szczotkowania zębów maja kluczowe znaczenie dla zatrzymania krwawienia dziąseł i zapobiegania powstawaniu próchnicy.
Dlatego zgodnie z obietnicą mamy dla Państwa kolejną ofertę.
Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

07.04.2014

 

Misja Watykan, czyli Grosz za Krok.

Adam Uliczny ma do przebycia około 4 milionów kroków na trasie z Lublina do Watykanu.Jeśli każdy krok będzie kosztował jeden grosz, oznacza to, że uda się zebrać 40 tys. złotych, które wystarczą na roczne stypendia dla 16 uzdolnionych podopiecznych fundacji Centrum Jana Pawła II z Lublina.
Wszystkich  Państwa gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji!

Więcej informacji znajdziecie Państwo tutaj.

 

 

04.04.2014

 

Weekend rozpoczynamy kolejną wiosenną ofertą.

Serdecznie Państwa zapraszamy!

 

 

 

31.03.2014

 

Wiosna to czas kiedy chcemy zrobić coś dla siebie.
Dlatego stworzyliśmy pakiety, które Państwu w tym pomogą, a oto pierwsze z nich:

 

 

 

27.03.2014

 

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna Trampolina, z którą prowadzimy akcję "W te pędy" poszukuje wolontariuszy do pomocy w Miasteczku Małego Maratończyka podczas Maratonu Lubelskiego, 11 maja 2014 roku. Wszystkich chętnych i kreatywnych zapraszamy!

Więcej informacji tutaj.

 

26.03.2014

 

Dlaczego warto dbać o uśmiech i zgłaszać się na regularne wizyty do stomatologa?

Ciekawostka z zakresu przyrody :)

Większość ssaków ma dwa zestawy zębów w ciągu życia. Słonie dysponują sześcioma. Każdy zestaw- zęby w górnej i dolnej szczęce - służy młodemu słoniowi afrykańskiemu ok. trzech lat, natomiast dorosłemu osobnikowi ponad 10 lat. Inaczej niż w przypadku zębów u człowieka, które wyrastają z dziąsła, zęby słoni rosną z tyłu jamy ustnej i, wraz z pojawieniem się nowych zębów, przesuwają się do przodu jak przenośnik taśmowy.
Zęby mogą być najważniejszą częścią ciała słonia. Wynika to z apetytu tych zwierząt. Słonie afrykańskie zjadają dziennie 180-270 kg roślin, zaś azjatyckie ok.140 kg. Aby przetworzyć taką ilość jedzenia, zwierzęta muszą nieustannie przeżuwać. Używają każdego zęba tak długo, aż się zetrze. Zużyty ząb wypada.
Jest to bardzo skuteczny system- do chwili, gdy nowe zęby przestają wyrastać. Słonie, będąc zwierzętami długowiecznymi (w niewoli dożywają 70 lat) często umierają z głodu, bo nie mogą już przeżuwać.

-Daniel Stone
Źródło: National Geographic, NR 2 (173) Luty 2014

 

 

 

25.03.2014

ZDROWE ZĘBY MLECZNE TO ZDROWE ZĘBY STAŁE

Odpowiednia pielęgnacja ząbków od wczesnego dzieciństwa gwarantuje ich zdrowie oraz to, że taki radosny uśmiech będzie gościł na twarzy malucha przez następne lata.

Aby w przyszłości wizyty u dentysty nie wiązały się dla dziecka ze stresem i strachem warto zabrać je na WIZYTĘ ADAPTACYJNĄ. Więcej

Czy wiecie Państwo jak dbać o dziąsła i pierwsze ząbki swoich pociech? Wszystkich Państwa zainteresowanych takiego typu warsztatami zapraszam tutaj.

 

 

 


24.03.2014

 

Wciąż trwają zapisy biegu "Chęć na Pięć"!

Więcej informacji, regulamin oraz formularz zapisów znajdziecie Państwo na stronie http://checna5.pl/

 

 

 

24.03.2014

 

Wczoraj minął tydzień od kiedy Adam Uliczny rozpoczął swoją pieszą pielgrzymkę do Watykanu.
Relacje z trasy znajdziecie Państwo tutaj.

 

 

21.03.2014

 

Dzisiaj pierwszy Dzień Wiosny! :)

fot. Agnieszka Małek

 

 

 

13.03.2014

 

Zapraszamy Państwa do obejrzenia filmiku uwieczniającego przygotowania Adama Ulicznego do Misji Watykan. Więcej informacji o projekcie oraz film tutaj.

 

 

 

10.03.2014

 

MISJA WATYKAN

W ostatnim Kąciku Biegacza mogliśmy zobaczyć zapowiedź pieszej wyprawy do Watykanu.
Pełna relacja z przygotowań już za kilka dni.
Zainteresowanych odsyłamy na stronę www.misjawatykan.pl

A dla tych z Państwa, którzy jeszcze nie widzieli ostatniego Kącika Biegacza - materiał do obejrzenia znajdziecie  tutaj.

 

10.03.2014

 

Zapraszamy do rozpoczęcia przygody z tańcem współczesnym.

Artyści - tancerze wprowadzą dzieci w świat teatru tańca rozwijając podczas zajęciach kreatywność, poczucie własnej wartości, odpowiedzialności, umiejętności współpracy, otwierania się na otoczenie oraz podejmowania wyzwań. Poprzez zabawy ruchowe indywidualne i grupowe przygotują dzieci do aktywnego udziału w kulturze.

 

 

 

 

6.03.2014

 

Profilaktyka zdrowych zębów zaczyna się od ich regularnego mycia. Aby było ono efektywne, musi być wykonane w prawidłowy sposób. Co to oznacza?

Zapraszamy na instruktaż higieny jamy ustnej.
Stomatolog pokaże prawidłową technikę mycia zębów, pomoże w doborze szczoteczki i pasty oraz pozostałych akcesoriów do profilaktyki.
Na naukę prawidłowej higieny jamy ustnej warto zabrać najmłodszych domowników - pozwoli to na wykształcenie dobrych nawyków i zachęci maluchy do codziennego szczotkowania zębów.

 

 

 

 

5.03.2014

 

Dzisiaj Światowy Dzień Dentysty.

 

 

 

4.03.2014

 

Drugi Maraton Lubelski w maju a już dzisiaj mogą Państwo zapoznać się z jego trasą.

 

 

 

27.02.2014r.


W Tłusty Czwartek podobno pączki z dziurką są najbardziej dietetyczne:)
Najpierw uczta, a potem mycie zębów i trening.
Smacznego!

 

 

 

24.02.2014

 

Zapraszamy na BEZPŁATNE PRZEGLĄDY STOMATOLOGICZNE!

Do stomatologa trzeba zgłaszać się przynajmniej 2 razy w roku. Nawet gdy nie ma niepokojących objawów. Wizyty kontrolne dają szansę na wczesne wykrycie próchnicy oraz stanów zapalnych przyzębia.

 

 

 

24.02.2014

 

Ruszyły zapisy na Czwartą Dychę do Maratonu!

 

 

 

19.02.2014

 

Nasza Klinika jest Partnerem Biegu dla dzieci i Biegu rodzinnego "W te pędy" organizowanego w dniu II Maratonu lubelskiego- 11 maja 2014r.

Wspólnie z Trampoliną i Maratonem lubelskim organizujemy również w przedszkolach spotkanie związane z aktywnością, połączone z badaniem stóp.

Zapraszamy wszystkie lubelskie przedszkola do udziału w programie "W te pędy".

 

 

 

19.02.2014

 

Nasza Klinika nawiązała współpracę z Fundacją "Krok do Marzeń". Będziemy zajmować się rehabilitacją podopiecznych Fundacji.

Wciąż trwa akcja zbierania nakrętek, które można przynosić do nas.

 

 

 

18.02.2014

 

Zachęcamy Państwa do wsparcia i przekazania 1% na Maraton Lubelski

 

 

 

13.02.2014r.

 

NOWOŚĆ - Zajęcia "Stabilizacja Centralna"


Zajęcia odbywają się w SPORTSPARKu w każdą sobotę o godz. 16.00. Dla osób uczestniczących w zajęciach możliwość korzystania z siłowni SPORTSPARK do godz. 20.00.

Więcej o stabilizacji centralnej przeczytacie Państwo tutaj.

 

 

11.02.2014

 

Trwają zapisy na Drugi Maraton lubelski!

Link do zapisów tutaj

 

 

 

06.02.2014r.

 

Dziś odbyła się konferencja prasowa sztabu "Misja Watykan" w Ratuszu przy Pl. Łokietka, w której uczestniczył min. dr n. med. Piotr Gawda. Dr Piotr Gawda zajmuje się przygotowaniem medycznym Adama Ulicznego, który w dniach od 16.03.2014r. do 27.04.2014r. zamierza odbyć pieszą podróż z Lublina do Watykanu.

Poniżej możecie Państwo zobaczyć filmik promujący "Misję Watykan":
https://www.youtube.com/watch?v=-PpeX0z03hE

https://www.facebook.com/photo.php?v=585881611498193&set=vb.206577579428600&type=2&theater

 

 

03.02.2014

 

W sobotę 8 lutego o godz. 16 zapraszamy na pierwsze otwarte zajęcia STABILIZACJA CENTRALNA do klubu naszego Partnera - miejsca przyjaznego ludziom aktywnym.

 

 

 

03.02.2014

 

Pierwsza Nocna Dycha już za nami!

Jakie są wasze wrażenia? Gratulujemy wszystkim biegaczom i biegaczkom, wolontariuszom i kibicom, że byli z nami do końca. Zapraszamy do obejrzenia jeszcze ciepłej fotorelacji z Globusa tutaj :) 

 

 

 

31.01.2014


30 stycznia w Trybunale Koronnym odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na Najlepszego Sponsora Lubelszczyzny organizowanego przez Giełdę Eventów.

Dzięki Państwa głosom i zaufaniu nasz klinika znalazła się w gronie laureatów I edycji konkursu w kategorii marketing sportowy.
Chcemy wszystkim serdecznie podziękować za to wyróżnienie.

 

 

 

30.01.2014

 

W sobotę Nocna Dycha!

Tradycyjnie będziemy z naszym stoiskiem do masażu, będziemy również badać stopy. Przypominamy o trwającej ofercie rabatowej na test wydolnościowy dla uczestników 2 cyklu "Dych". Ulotki dostępne będą w biurze zawodów.

http://orto-optymist.pl/nowa/ortopedia/promocje/

 

 

29.01.2014

 

"POKAŻ MI SWOJĄ STOPĘ A JA POWIEM CI DOKĄD DOBIEGNIESZ"


We wtorek 4 lutego 18:30 zapraszamy na wykład dr n. med. Piotra Gawdy specjalizującego się w zakresie medycyny sportowej. Spotkanie odbędzie się w Galerii Handlowej Gala, 3 piętro, sala konferencyjna.


POKAŻ MI SWOJĄ STOPĘ A JA POWIEM CI DOKĄD DOBIEGNIESZ

1. Analiza biomechaniczna narządu ruchu.

2. Pronacja,  supinacja stopy- co to tak naprawdę oznacza?

3. Funkcjonowanie stopy a kontuzje.

4. Wpływ ćwiczeń stabilizacji centralnej, a urazowość narządu ruchu.

5. Jak dobrać odpowiednie obuwie do biegania?

 

 

 

28.01.2014

 

Aktywność fizyczna w ciąży zimą.
Zapraszamy do udziału w konkursie Szkoły Rodzenia Aktywni Rodzice, konkurs trwa do piątku.
Więcej https://www.facebook.com/szkola.aktywnirodzice

 

 

 

 

17.01.2014

 

Makijaż podkreśla urodę kobiety ale to uśmiech czyni ją piękną - niech promienny uśmiech stanie się Twoim największym atutem nie tylko podczas karnawału!


Każda z nas podczas karnawału  chce wyglądać wyjątkowo. Nie od dziś wiadomo, że jedną z rzeczy, które tak naprawdę dodają nam blasku jest właśnie piękny uśmiech. Pomaga nam zjednać sobie ludzi a także odwrócić uwagę od naszych niedoskonałości, o ile takie mamy:). Dlatego oprócz dbania o skórę, włosy i paznokcie należy zatroszczyć się o swój uśmiech. To wszystko w połączeniu z wybraną kreacją i dodatkami stworzy idealną, karnawałową całość.

orto-optymist.pl/ortodoncja/ortodoncja-prawe-menu/estetyka/

orto-optymist.pl/ortodoncja/ortodoncja-prawe-menu/profilaktyka/

 

  

09.01.2014

 

Ruszyły zapisy na Drugi Maraton lubelski.

Więcej informacji przeczytacie Państwo na stronie: http://maraton.lublin.eu/pl/zapisy-na-drugi-maraton-lubelski

Link do zapisów tutaj

 

 

 

8.01.2014

 

Już w najbliższą niedzielę XXII Finał WOŚP, która zagra na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Zapraszamy do studia TVP Lublin na ul. Raabego 2, gdzie Szkoła Rodzenia "Aktywni Rodzice" będzie pokazywać i uczyć pierwszej pomocy noworodka/niemowlęcia, a także jak bezpiecznie układać dziecko do snu.

Do zobaczenia!

 

 

 

 

7.01.2014

 

Czy można łączyć doświadczenie zawodowe z pasją?
Okazuje się, że tak!

Nasz zespół tworzą ludzie aktywni, takim też ludziom pomagamy.
Wskazujemy jak uniknąć kontuzji, pomagamy w utrzymaniu kondycji oraz przygotowujemy do aktywności fizycznej i budowania formy przez wykonywanie testów wydolnościowych.

Więcej przeczytacie Państwo tutaj

 

 

 

02.01.2014


WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W 2014 ROKU!

 

Jeśli na swojej liście noworocznych postanowień macie Państwo dbanie o zdrowie - mamy dla Państwa ofertę stomatologiczną. 

Piękny i zdrowy uśmiech na pewno pomoże zrealizować Państwu pozostałe postanowienia :)

 

 

 

 

 

19.12.2013

 

 

 

19.12.2013

 

Uprzejmie informujemy, że w dniach:

24.12 (wtorek)
27.12 (piątek)
31.12 (wtorek)


Centrum Medyczne Orto-Optymist będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

 

 

18.12.2013

 

3 Dycha do Maratonu


Organizatorzy II Cyklu dbają o to by każda Dycha była niepowtarzalna. Zapraszamy Państwa na pierwszą nocną Dychę, która odbędzie się 1 lutego 2014r. Zapisy ruszyły!

 

 

 

16.12.2013

 

Zapraszamy na kiermasz dla dzieci w najbliższą niedzielę!

Znajdziecie tam Państwo m.in. zabawki, które wykorzystujemy do pracy z dziećmi w naszej Klinice. To doskonały pomysł na prezent!

 

 

 

 

09.12.2013

 

PROMOCJA

Rabat na skaling i piaskowanie. Więcej w zakładce promocje.

 

 

 

05.12.2013


UWAGA KONKURS

Mają Państwo szanse wzięcia udziału w tworzeniu trasy II Maratonu Lubelskiego.

Więcej informacji na stronie: http://maraton.lublin.eu/pl/archiwum-aktualnosci/150-konkurs-na-trase-ii-mar

 

 

 

03.12.2013

 

CO WYBRAĆ: RABAT NA SKALING CZY PIASKOWANIE?

 
SKALING to usuwanie kamienia nazębnego.
PIASKOWANIE to usuwanie nalotów i złogów z powierzchni zębów np. po kawie, herbacie.

 


Lekarz stomatolog podczas wizyty ustala, która metoda oczyszczania zębów jest najlepsza dla Ciebie!

Jak ważna jest profilaktyka w dbaniu o zdrowy uśmiech przeczytacie Państwo tutaj.

 

 

3.12.2013

 

Zbliża się koniec roku, czas podsumowań i postanowień noworocznych...

Wielu ludzi z czasem odczuwa potrzebę zmian, zadbania o swój wolny czas. Jeśli właśnie Państwo znajdują się w tym miejscu z swoim życiu - mamy rozwiązanie!


Zapraszamy na warsztaty, które zainspirują do działania!
Wstęp wolny. Polecamy.
Szczegóły na https://www.facebook.com/events/531389970291151/?source=1

 

 

 

 

27.11.2013r.


Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA...

rozdajemy rabaty na higienizację jamy ustnej!
Zachęcamy do przedświątecznego zadbania o zdrowy, piękny uśmiech!
Oferta ważna do 20.12.2013r.

Istnieje także możliwość nabycia bonów upominkowych na skaling i piaskowanie. Idealny prezent dla bliskiej osoby!

 

 

 

26.11.2013

 

AKCJA PROFILAKTYKI I PROMOCJI ZDROWIA

Zapraszamy na BEZPŁATNE BADANIE STÓP dla dzieci i młodzieży, które odbędzie się 12 grudnia w godzinach od 14.00 do 19.00 w placówce Centrum Medycznego Orto-Optymist.

Ulotki możecie znaleźć w Punkcie Obsługi Klienta sklepu Decathlon oraz w naszym Centrum.

 

 

 

26.11.2013

 

Przypominamy!

Akcja zbierania nakrętek wciąż trwa! Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się i pomocy w spełnianiu marzeń podopiecznych Fundacji.

Nakrętki możecie Państwo przynieść do naszego Centrum.

 

 

 

25.11.2013


KURS: MOBILIZACJE MIĘŚNIOWO-POWIĘZIOWE Z TECHNIKAMI WSPOMAGAJĄCYMI

Dla wszystkich tych, którzy jeszcze się wahają:

zostały 3 ostatnie WOLNE MIEJSCA, a razem z nimi SPECJALNA CENA: 700 zł od uczestnika!

Nie zwlekaj!
Zapisy oraz więcej informacji o kursie tutaj.

 

 

21.11.2013

 

AKCJA CHARYTATYWNA DLA DZIECI z okazji I roku Klubu Sponsora

5 GRUDNIA o godz. 11 Centrum Sportowo Rekreacyjne Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

ORTO-OPTYMIST wraz z Członkami Klubu Sponsora, Giełdą Eventów oraz Caritas Archidiecezji Lubelskiej zaprasza na SPORTOWE MIKOŁAJKI.

Zachęcamy gorąco do udziału, bo cel jest szczytny i chwila wyjątkowa. Zapraszamy całe rodziny, gdyż atrakcji i emocji nie zabraknie. Wejście za symboliczną złotówkę.

O szczegółach akcji przeczytacie Państwo na www.gielda-eventow.pl/aktualnosci/13-11-2013_sportowe-mikolajki-wielka-akcja-swiateczna-z-okazji-i-roku-klubu-sponsora___4081384334420

 

 

 

20.11.2013

 

Promocja na Test Wydolnościowy dla uczestników II cyku "Czterech Dych do Maratonu" wciąż trwa!

 

180zł zamiast 300zł!

Kupony rabatowe znajdziecie w pakietach startowych, które otrzymacie na najbliższej "Dyszce"

 

 

 Więcej o Teście Wydolnościowym tutaj.

 

 

19.11.2013

 

Wszystkich, którzy dopiero myślą o rozpoczęciu przygody z bieganiem lub wybierają się na II Dychę jako kibice zachęcamy do zasilenia szeregu wolontariuszy. Każda pomoc się przyda!


 

 

18.11.2013

 

W oczekiwaniu na bociana można skorzystać z promocji na Mikołaja:)

Za nami pierwsze wydane certyfikaty i... pierwsze rozstania. Bardzo dziękujemy rodzicom za cały kurs i sympatyczną atmosferę. Życzymy samych sukcesów w opiece nad maluszkiem!

Powoli w sklepach pojawiają się bombki, światełka... jednym słowem - święta coraz bliżej. Zanim jednak nadejdzie fantastyczna świąteczna atmosfera zapraszamy do zapoznania się z naszą promocją MIKOŁAJKOWĄ!
Nie czekaj do 6 grudnia na prezent - oferta rusza od dzisiaj

Wszystkich zainteresowanych szczegółami prosimy o kontakt: szkola.aktywnirodzice@gmail.com

 

 

 

13.11.2013

 

SPORTOWE MIKOŁAJKI!

Centrum Medyczne Orto-Optymist, Członkowie Klubu Sponsora i Giełda Eventów wraz z Caritas Archidiecezji Lubelskiej zapraszają do współtworzenia świątecznej akcji "Sportowe Mikołajki".

Grudzień to miesiąc wyjątkowy. Jest to przede wszystkim okres świąteczny, czas życzliwości i dzielenia się z innymi. Firmy współpracujące z Klubem Sponsora wraz z Caritas łączą swoje siły i organizują akcję charytatywną dla dzieci z okazji Świąt. Więcej na ten temat możecie przeczytać Państwo tutaj.

 

 

12.11.2013

 

 

OFERTA PRACY : RECEPCJONISTKA

Poszukujemy pracownika do recepcji Centrum Medycznego

 

Wymagania:


Komunikatywność
Kultura osobista
Mile widziana znajomość aplikacji biurowych
Dyspozycyjność
Doświadczenie nie jest wymagane


Zainteresowanych prosimy o wysyłanie CV ze zdjęciem na adres: info@ortooptymist.pl

 

Wysyłając dokumenty prosimy o załączenie klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (dz.U.02.101.926 tekst jednolity z późniejszymi zmianami)".

 

 

29.10.2013

 

Ruszyły zapisy na kurs  MOBILIZACJE MIĘŚNIOWO-POWIĘZIOWE Z TECHNIKAMI WSPOMAGAJĄCYMI!

Szkolenie skierowane jest do fizjoterapeutów, lekarzy, studentów fizjoterapii i medycyny. Kurs obejmuje tematykę szeroko pojętej mobilizacji mięśniowo-powięziowej. Więcej o kursie przeczytacie Państwo tutaj.

 

 

 

 

 

15.10.2013

 

II rok już za Nami!

Jak w oka mgnieniu upłynęły 2 lata działalności Centrum Medycznego Orto-Optymist. Z tej okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim naszym pacjentom oraz współpracownikom. Mamy nadzieję, że kolejne lata z Nami wniosą jeszcze więcej zdrowia i optymizmu w Wasze życie.

Zespół Orto-Optymist.

 

 

 

 

08.10.2013

 

W sobotę i niedzielę 5-6 października w Galerii Gala odbyły się Targi Zdrowo Zakręcone. Razem z naszymi Partnerami badaliśmy stopy, przeprowadziliśmy konkurs rysunkowy i rozdawaliśmy kupony rabatowe.

 

 

 

7.10.2013

 

Przypominamy, że tylko do końca roku trwa promocja na bezpłatne przeglądy stomatologiczne. Nie zwlekaj!

Dla małych pacjentów wizyta u dentysty może być sporym wyzwaniem. Z tego powodu stomatolodzy Orto-Optymist wykorzystują podczas badania ekologiczne zabawki firmy ecoCrocco. Więcej informacji o wizycie adaptacyjnej i leczeniu dzieci znajdziecie Państwo tutaj.

 

 

 

 

07.10.2013

 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 11.10.2013r. (piątek) Centrum Medyczne ORTO-OPTYMIST będzie czynne do godz. 18.00.

 Za utrudnienia przepraszamy!

 

 

1.10.2013

 

PROFILAKTYKA I PROMOCJA ZDROWIA NA TARGACH ZDROWO ZAKRĘCONYCH!

5 i 6 października w godzinach od 10 do 17 w Galerii GALA na ul. Fabrycznej 2 zespół Orto-Optymist razem z Partnerami: Diagnostyka, SPORTSpark, EcoCrocco będzie miał dla Państwa specjalne oferty. Czekają na Państwa bezpłatne badania stóp, konkurs dla dzieci z nagrodami i kupony rabatowe!

Poniżej  plakat dotyczący Targów Zdrowo Zakręconych, który możecie Państwo również zobaczyć w TV i usłyszeć w Radio Lublin i Free, a od środy także w Radiu Złote Przeboje.

 

 

 

1.10.2013

 

Z radością informujemy, ze do grona naszych stomatologów dołączyła lek. stom. Marta Opalińska! Przyjęcia będą się odbywały w czwartki w godzinach od 9.00 do 14.00 i w piątki w godzinach od 9.00 do 19.00. Zapraszamy!

 

 

1.10.2013

 

Zmiany dotyczące zajęć z Jogi i Zdrowego Kręgosłupa!

Chcielibyśmy poinformować Państwa że zajęcia z Jogi po wakacyjnej przerwie odbywać się będą w Centrum Kultury. Szczegóły znajdziecie Państwo tutaj.

Natomiast zajęcia ze Zdrowego Kręgosłupa zostały przeniesione do SPORTSparku. Więcej informacji na ten temat tutaj.

 

 

 

26.09.2013

 

WŁĄCZAMY SIĘ DO AKCJI I OD DZISIAJ ZBIERAMY!

Zrób Krok do Marzeń - Zbieraj Nakrętki.
Zaczynamy nową akcje nakrętkową, zysk ze sprzedaży nakrętek zostanie przekazany na pomoc podopiecznym Fundacji.
Zachęcamy Państwa do włączenia się w akcję.

PS: Kamil Misztal dzięki nakrętkom ma nową protezę, teraz pora aby pomóc innym

 

 

 

26.09.2013

 

Mamy zaszczyt poinformować, że do naszego grona dołączył dr n.med. Piotr Kamieniak - specjalista neurochirurgii. Przyjęcia rozpoczną się od stycznia 2014 roku i będą się odbywały w każdy poniedziałek od godziny 18.00. Zapraszamy!

 

 

23.09.2013

 

Dla uczestników II cyklu IV "Dych" do Maratonu przygotowaliśmy specjalną ofertę!

 

 

 

19.09.2013

 

Z radością informujemy, że Centrum Medyczne Orto-Optymist jest sponsorem głównym II cyklu IV "Dych" do Maratonu Lubelskiego.

 

 

16.09.2013

 

"Bajkalski maraton w hołdzie Sybirakom" otrzymał kolejny patronat. Tym razem medyczny od  Centrum Medycznego Orto-Optymist i Runoptymist.

 

 

 


9.09.2013

 

DZIĘKUJEMY!

Z przyjemnością informujemy, że Badanie Podobaroskopowe Stóp cieszyło się ogromną popularnością! Dziękujemy za liczne przybycie i fakt, że to właśnie z naszym Centrum postanowili Państwo zadbać o zdrowie swoje oraz swoich najbliższych! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia tutaj.

 

 

2.09.2013

 

 Z przyjemnością informujemy, że położna naszej Szkoły Rodzenia "Aktywni Rodzice" Anna Plaskota udzieliła wywiadu dla magazynu ABC dobrej mamy. Artykuł możecie Państwo przeczytać tutaj.

 

 

29.08.2013

 

 

Uprzejmie informujemy, że nasze grono Patronów Tancerzy powiększa się!  Dziś dołączyli do niego Przemysław Materna & Magdalena Liwak, II v-ce Mistrzowie Polski w kl. B oraz Półfinaliści GOT TO DANCE-tylko taniec III!

 

 

 

 

W imieniu Przemka Materny i Magdy Liwak zapraszamy na naukę pierwszego tańca dla nowożeńców! Zapisy pod nr telefonów: 664383348 i 605622117 

Więcej mogą Państwo przeczytać tutaj

 

 

26.09.2013

 

Mamy zaszczyt przedstawić Państwu Partnera naszej Szkoły Rodzenia - naturalny sklep dla dzieci ecoCroco. Zabawki znajdą Państwo w pakietach powitalnych oraz w trakcie wizyt lekarskich oraz u stomatologa.

Jeżeli szukają Państwo zdrowej i bezpiecznej zabawki dla swojego dziecka - mają tylko takie! Zobaczcie sami  www.ecocroco.pl

Dla Pacjentów Centrum Medycznego Orto-Optymist 5% rabatu na całe zakupy! Więcej informacji o tym jak uzyskać rabat znajdziecie Państwo w placówce Orto-Optymist.

 

 

 

22.08.2013

 

WRZESIEŃ MIESIĄCEM PROMOCJI

Zapoznaj się z naszymi najnowszymi promocjami. Nie czekaj, zostało już niewiele czasu. Zapisz się już dziś !


Więcej informacji na stronach: http://orto-optymist.pl/nowa/ortopedia/promocje/ , http://orto-optymist.pl/ortopedia/kobiety-w-ciazy/

 

 

 

 

19.08.2013

 

 

Centrum Medyczne ORTO-OPTYMIST i Salony Medyczne LIFE zapraszają na BEZPŁATNE BADANIA PODOBAROSKOPOWE dla dzieci i dorosłych

Badanie odbędzie się w Centrum Medycznym ORTO-OPTYMIST ul.Jana Sawy 9 lok.2, Lublin w dniach:

2.09.2013 r. poniedziałek od godziny 12.00 do 18.00

3.09.2013 r. wtorek od godziny 12.00 do 18.00

Prosimy o dokonanie rezerwacji, tel: 669 223 292, (81) 473 25 20

 

 

 

 

12.08.2013

 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 16.08.2013 r. Centrum Medyczne ORTO-OPTYMIST będzie nieczynne.

 

12.08.2013

 

Od 1 września razem z firmą Colgate zapraszamy na BEZPŁATNE konsultacje stomatologiczne i fluoryzację. Oferujemy również 30% rabat na profesjonalne czyszczenie zębów.

UWAGA!!!
DLA PIERWSZYCH 5 OSÓB (które do nas zadzwonią i umówią się) BEZPŁATNE ZESTAWY: PASTA, PŁYN, SZCZOTECZKA.

Rejestracja telefoniczna: 669 223 292, (81) 473 25 20

 

9.08.2013

 

Zespół RUN OPTYMIST zaprasza na warsztaty biegowe, które odbędą się w dniach 18.10.2013 - 20.10.2013 w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą w Hotelu Kazimierzówka. ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !
Więcej informacji na stronie runoptymist.pl

 

 

 

8.07.2013

 

Nasza placówka otrzymała tytuł "Odlotowa Firma". Wspieramy Odlotowy Fundusz Stypendialny. Więcej informacji pod adresem orto-optymist.pl/o-nas/odlotowa-firma/

 

 

2.07.2013

 

Już w najbliższą sobotę zapraszamy do NIKE Lublin Plaza, oczywiście nie tylko biegaczy :)

 

 

1.07.2013

 

Szkoła Rodzenia "Aktywni Rodzice"

                zaprasza na

PIERWSZE BEZPŁATNE SPOTKANIE

Już 7 września 2013 - sobota, godz. 17.00

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych

 

Szczegółowe informacje i zapisy:

Centrum Medyczne ORTO-OPTYMIST ul.Jana Sawy 9/lok. 2, Lublin

Tel.: 81 473 25 20, 669 223 292

Tel: 513 692 281 (położna Anna Plaskota)

info@ortooptymist.pl

24.06.2013

 

 

Zapraszamy wszystkich na Piknik Komunikacyjny, który odbędzie się już w najbliższą sobotę 29 czerwca na Placu Litewskim. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne z okazji 60-lecia komunikacji trolejbusowej w Lublinie przygotowało wiele atrakcji. W tym dniu na Placu Litewskim będzie również nasze stanowisko, na które serdecznie zapraszamy.

 

 

 

10.06.2013

 

W sobotę 8 czerwca 2013 roku odbył się w Lublinie I Maraton Lubelski.

więcej

 

4.06.2013

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich biegaczy do wzięcia udziału w I Maratonie Lubelskim, który odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 8 czerwca 2013 roku. Start - okolica Bramy Krakowskiej.  Uczestnicy na miejscu będą mogli skorzystać z bezpłatnych masaży wykonanych przez naszych fizjoterapeutów oraz badań podobaroskopowych stóp.  

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

 

 

28.05.2013

 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 31.05.2013 r. Centrum Medyczne ORTO-OPTYMIST będzie nieczynne.

 

20.05.2013

 

Utrudnienia w ruchu na ul. Jana Sawy.

Informujemy, o częściowym zamknięciu ulicy. Dojazd do Naszej placówki możliwy jest od ul. Rzeckiego,
przez ul. Żarnowiecką.

 

20.05.2013

 

Zapraszamy na letnie LABORATORIA INSPIRACJI, pełne aktywności, energii i pozytywnych emocji, które mają dać nam siłę do dokonania ważnych życiowych zmian oraz zdolność do skutecznego działania i odnoszenia coraz większych sukcesów.

Od ludzi których pasją jest odkrywanie prawdy dowiesz się:

- jak uzdrowić złamane serce po rozstaniu, pokochać siebie, otworzyć się na nową relacją i doświadczać miłości,

- jak zobaczyć swoje życie z lotu ptaka,
- jaka siła drzemie w Twojej fizyczności,

- jak odpowiednio wykorzystać swoją energię,

- o nowatorskich i zdrowych spojrzeniach na przyszłość swojego dziecka.

A na szkoleniu specjalnym, całodniowym, w klimatycznym miejscu, z pełną sesją oddychania "Coach Oddechu" o wewnętrznej Mocy, Radości i spełnieniu w Życiu poprzez Oddech

Zapraszamy w podróż w głąb siebie.

Już teraz możesz zakupić bilet w promocyjnych cenach na naszej stronie internetowej www.tobe-on.pl lub dokonać rezerwacji wysyłając maila na info@tobe-on.pl

 

 

 

13.05.2013

 

18-19.05.2013 (sobota - niedziela) na Targach Lubelskich odbędą się dni Zdrowia i Urody oraz Targi Styl 50+, podczas których w niedzielę o godzinie 14:00 w sali konferencyjnej B2B, dr n. med. Piotr Gawda poprowadzi wykład pt: "Profilaktyka bólów kręgosłupa w oparciu o najnowsze doniesienia naukowe."

W piątek 17 maja w Gazecie Wyborczej, ukaże się specjalny dodatek poświęcony temu wydarzeniu.

Szczegółowy program targów.

Zapraszamy również na nasze stoisko.

 

 

 

 

 

 

 

10.05.2013

 

Centrum Medyczne otrzymało wyróżnienie Sponsora Kwietnia 2013 przyznawane przez Giełdę Eventów w Klubie Sponsora.

 

 

 

10.05.2013

 

W ramach Tygodnia Wegetarianizmu w Lublinie, zapraszamy 17.05.2013 o godz. 18:00 na wykład
dr n. med. Piotra Gawdy, na temat "Zdrowej diety w sporcie".

Zapraszamy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26.04.2013

 

Uprzejmie informujemy, ze Centrum Medyczne Orto-Optymist będzie nieczynne w dniu 02.05.2013r.24.04.2013

 

W miniony wtorek, 23 kwietnia, w budynku TVP Lublin, dr Piotr Gawda poprowadził wykład dotyczący psychiki biegaczy, biomechaniki ich ciała oraz wydolności organizmu.

 

 

 

 

 

 

22.04.2013

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z IV Dychy do Maratonu, która odbyła się w niedzielę 21 kwietnia.

 

Więcej...

 

 

18.04.2013

 

Zapraszamy na spotkanie biegaczy i biegaczek podsumowujące cykl IV Dych do Maratonu Lubelskiego 2013. Spotykamy się we wtorek 23 kwietnia w budynku TVP Lublin przy ulicy Raabego 2, sala 305. Zaczynamy od pokazu zdjęć o 18:30. O 19:00 rozpocznie się godzinny wykład "Czy 4x10=42,195?" i dyskusja.
Wykład z pogranicza algebry i biegania będzie próbą odpowiedzenia na pytanie, jak optymalnie przebiec maraton. Poruszone zostaną kwestie: psychiki biegacza, biomechaniki ciała oraz wydolności organizmu.

 

 

 

17.04.2013

 

Informujemy, o remoncie ulicy Jana Sawy, oraz trudnościach w ruchu. Potrwa on do końca czerwca, od maja przewidziany jest ruch wahadłowy.

 

17.04.2013

 

W ramach Tygodnia Wegetarianizmu w Lublinie (13-19.05) serdecznie zapraszamy na wykład dr n. med. Piotra Gawdy - specjalisty rehabilitacji medycznej, który będzie dotyczył wpływu wysiłku fizycznego na dietę biegacza.

Więcej informacji podamy już wkrótce.

 

 

 

16.04.2013

 

BEZPŁATNE BADANIE PODOBAROSKOPOWE DLA BIEGACZY

Zapraszamy uczestników IV Dychy do skorzystania z bezpłatnego badania podobaroskopowego, które będzie przeprowadzane przed biegiem od godz. 9:00, oraz po jego zakończeniu.

Prosimy o dokonanie rezerwacji poprzez adres info@ortooptymist.pl.
Zgłaszając się należy podać: imię i nazwisko, aktualną masę ciała i wzrost, datę urodzenia oraz numer kontaktowy.

W ramach badania, istnieje możliwość skorzystania z konsultacji i umówienia otrzymanego wyniku u dr n. med. Piotra Gawdy w dniach 22.04., 25.04., 29.04.

 

 

 

15.04.2013

 

W sobotę 13 kwietnia w ramach Tygodnia weganizmu odbyła się prelekcja "weganizm w sporcie", która poprowadzili maratończycy z Vegerunners: Tomasz Pająk i Jarosław Jesionek, na zdjęciu prowadzący i dr Piotr Gawda.

 

 

 

 

15.04.2013

 

 

Zapraszamy.

 

15.04.2013

 

Przypominamy, ze w IV Dyszce biegniemy dla dzieci i dorosłych z autyzmem. Na wybranych pakietach startowych znajdziecie logo krajowego Towarzystwa Autyzmu.

Więcej informacji o autyzmie nw stronie www.kta.lublin.pl

 

 

 

11.04.2013

 

We współpracy z Salonem Medycznym LIFE z Lublina, w środę i w czwartek w naszym Centrum odbyły się badania podobaroskopowe, które będziemy organizować cyklicznie. Dziękujemy za duże zainteresowanie.

 

 

 

 

08.04.2013

 

Zima spłatała Nam figla... Warsztaty Biegowe w Kazimierzu nad Wisłą zaplanowane na termin 12-14.04.2013 zostały przełożone. Wkrótce podamy nowy termin.

 

03.04.2013

 

Bezpłatne badanie podobaroskopowe dla dzieci.

Badanie odbędzie się w naszej placówce Orto-Optymist w dniach:
10 kwietnia od godziny 10.00 do 18.00
11 kwietnia od godziny 12.00 do 18.00

Prosimy o telefoniczne dokonywanie rezerwacji.

 

 

 

28.03.2013

 

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny
życzy zespół ORTO-OPTYMIST

 

 

25.03.2013

 

Informujemy, że w najbliższy piątek tj. 29.03. Centrum Medyczne Orto-Optymist będzie czynne w godzinach 9:00 - 16:00.21.03.2012

 

Dla tych, którzy szukają dzisiaj wiosny, polecamy zaprzyjaźnioną restaurację Zielony talerzyk,
a w niej m.in. koktajle ze świeżych warzyw i owoców.
Dla pacjentów Orto-Optymist specjalna zniżka 10%.

 

 

 

18.03.2013

 

Informujemy, że Nasze Centrum nawiązało współpracę z Mondial Assistance,
zainteresowanych odsyłamy pod nr tel. (22) 522 25 06 - infolinia Mondial Assistance.

 

 

13.03.2013

 

Od marca ruszyła nasza nowa reklama.

Zapraszamy wszystkich do skorzystania z naszych usług.

 

 

 

11.03.2013

 

Dzisiaj rusza strona naszego projektu WARSZTATY BIEGOWE w Kazimierzu nad Wisłą, którego premiera miała miejsce podczas III Dychy.
Swoją wiedzą z radością dzielimy się z innymi, bo naszym celem jest przywrócenie zdrowemu bieganiu jak największej liczby zwolenników.

Więcej informacji na stronie runoptymist.pl

 

 

 

 

 

07.03.2013

 

 

 

20.02.2013


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z "Otwartych warsztatów z rozciągania dla biegaczy" 

Więcej...


13.02.2013

 

PREZENTY NA WALENTYNKI OD ORTO-OPTYMIST

IDEALNY PREZENT DLA WALENTYNKI


Dla wszystkich, którzy umówią się 14 lutego na masaż relaksacyjny, w prezencie otrzymają:

 1. Voucher na Zdrowy Kręgosłup
 2. Voucher na Jogę
 3. 20% rabatu na kolejny masaż relaksacyjny


Oferta ważna do 14 marca.

 

 

 

 

11.02.2013


Zajęcia z rozciągania.

 

 

 

11.02.2013

 

Bezpłatne warsztaty z rozciągania.

 

 

 

08.02.2013

 

Za nami " III" Dycha do Maratonu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

 

03.02.2013


"Cykliczne warsztaty biegowe w Kazimierzu nad Wisłą"
  

Więcej...
30.01.2013


Wiosna tuż tuż..

Nie dajmy się zaskoczyć drogie Panie i nie tylko...  

czytaj więcej...


29.01.2013

 

Zapraszamy do skorzystania z aktualnych promocji w zakładce Ortopedia Ortodoncja.

 

18.01.2013

 

Nowości w ofercie. Zapraszamy do skorzystania z badania podoskopowego stóp oraz wykonania ortopedycznych wkładek termoplastycznych Formthotics.

 

18.01.2013

Bezpłatne badanie podoskopowe stóp oraz termowizyjne dla biegaczy podczas III dychy

Orto-Optymist oferuje uczestnikom Trzeciej "Dychy" wykonanie badań:

I etap 9:30-10:45 - ocena wstępna
II etap - ocena po zakończeniu biegu

Celem badania jest określenie różnic obciążania stóp oraz rozkładu temperatur ciała po intensywnym wysiłku.

Prosimy o dokonanie rezerwacji poprzez adres mailowy info@orto-optymist.pl. Należy podać imię i nazwisko oraz numer startowy.
Liczba miejsc - 30 - Lista zamknięta


Możliwość odbioru wyników badania i bezpłatnej konsultacji u dr n.med. Piotra Gawdy w Centrum Medycznym Orto-Optymist w dniach 03-07.02.2013.


Serdecznie zachęcamy do udziału w badaniach!

Do zobaczenia na Trzeciej "Dyszce"!


Więcej na temat badania.

 

17.01.2013


Zapraszamy do nabycia kart upominkowych z okazji Dnia Babci i Dziadka w promocyjnych cenach. Rabaty dotyczą rehabilitacji, konsultacji lekarskich, zajęć ze zdrowego kręgosłupa oraz wizyt u stomatologa.

 

18.12.2012

 

Uprzejmie informujemy, że Centrum Medyczne Orto-Optymist w okresie świątecznym będzie nieczynne w dniach 22.12.2012-01.01.2013r. 

Do zobaczenia w Nowym Roku.

 

 

18.12.2012

 

 


17.12.2013


Relacja z wykładu dr n. med. Piotra Gawdy "Urazy biegaczy. Patomechanizm - sposoby zapobiegania", który odbył się 11 grudnia w Telewizji Lublin.

http://www.tvp.pl/lublin/sportowe/magazyn-sportowy/wideo/16-grudnia-2012/9453477

minuta 22

 

06.12.2012

 

Zapraszamy na wykład dr n. med. Piotra Gawdy 11 grudnia o godzinie 19:00 w budynku TVP Lublin przy ulicy Raabego 2, sala 305. Temat spotkania: "Urazy u biegaczy. Patomechanizm - sposoby zapobiegania."

 

05.12.2012


Zapraszamy do nabycia kart upominkowych pod choinkę w promocyjnych cenach.

Do wyboru:
Masaż klasyczny
Masaż bańka chińską
Joga
Zajęcia "Zdrowy kręgosłup"
Test wydolnościowy

 

27.11.2012

 


W czwartek 6 grudnia o godz.18:30 zapraszamy na pierwsze
zajęcia grupy popołudniowej "Zdrowy kręgosłup".
Z okazji Mikołajek wstęp bezpłatny.


Prosimy o dokonanie rezerwacji.
Liczba miejsc ograniczona.

 

 

Zajęcia grupy porannej
"Zdrowy kręgosłup" odbywają się
w każdy wtorek o godz.8:00

 

Zapraszamy.

 

19.11.2012

30.10.2012

Uwaga: W dniu 2.11. Centrum Medyczne Orto-Optymist będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

 

26.10.2012

W najbliższą sobotę 27.10.2012 zapraszamy na mecz AZS UMCS Lublin Futsal Team o godz. 20:00 w Hali Globus. Centrum Medyczne Orto-Optymist, jako Patronat Medyczny drużyny, jest fundatorem nagród, które zostaną rozlosowane wśród kibiców po meczu. Do zdobycia bony rabatowe na masaż relaksacyjny oraz na karnet na 10 zabiegów na antycellulitowy masaż bańką chińską.

 

 

25.10.2012

W najbliższą sobotę 27.20.12 odbędzie się Impreza Biegowa w Centrum Handlowym Plaza Lublin ul. Lipowa 13.
Gościem specjalnym będzie Mariusz Giżyński - wielokrotnie utytułowany polski lekkoatleta, długodystansowiec.
Przewidziane liczne atrakcje i nagrody.
Serdecznie zapraszamy.

 

 

01.10.2012

I rok działalności Orto-Optymist


Centrum Medyczne Orto-Optymist obchodzi I rok swojej działalności.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami przez ten czas.

Zespół Orto-Optymist

 

Z okazji naszych urodzin w prezencie masaże relaksacyjne.

więcej

 

28.09.2012

Za nami finał Lubelskich Dni Seniora. W piątek 28.09 pod Trybunałem nastąpiło oficjalne zakończenie tego plebiscytu. Seniorzy przekazali Prezydentowi Miasta Lublin klucz do bram miasta. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla seniorów. Fotorelacja na facebooku.

 

25.09.2012

Centrum Medyczne Orto-Optymist uznane "Miejscem przyjaznym Seniorom"

W piątek 21 września w Ratuszu nastąpiło uroczyste rozdanie certyfikatów pierwszej edycji projektu "Miejsce Przyjazne Seniorom", potwierdzających działania na ich rzecz oraz łączności pokoleń w naszym mieście w ramach Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

więcej

 

17.09.2012

Za nami ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu "Joga w plenerze". Fotorelacja z "Pożegnania lata" na facebooku.

więcej

 

17.09.2012

Nowość!!! Centrum Medyczne Orto-Optymist jako pierwsze w Lublinie uruchomiło testy wydolnościowe w oparciu o wyznaczenie poziomu kwasu mlekowego we krwi. Oferta skierowana jest dla osób aktywnych chcących świadomie kształtować swoją formę.

więcej

 

17.09.2012

Zapraszamy na nowy kurs: SKOLIOZY - DIAGNOSTYKA I POSTĘPOWANIE FIZJOTERAPEUTYCZNE

więcej

 

13.09.2012

Zapraszamy na konferencję naukowo-szkoleniową "DYSFUNKCJE STAWU SKRONIOWO-ŻUCHWOWEGO DSSŻ. Konieczność współpracy specjalistów z dziedziny stomatologii i fizjoterapii."

więcej

 

11.09.2012

Za nami I "Dycha" do Maratonu Lubelskiego.

więcej

 

11.09.2012

Zajęcia z jogi po przerwie wakacyjnej.

więcej

 

29.08.2012

Lubelskie Święto Sportu
Hala Globus Lublin
1-2.09.2012

więcej

 

29.08.2012

Bieg z cyklu "Cztery DYCHY" do Maratonu
9 wrzesień 2012 r.

więcej

 

29.08.2012

ŚWIATOWY DZIEŃ HIGIENY JAMY USTNEJ (profilaktyka nowotworowa)
12 wrzesień 2012 r.

więcej

 

28.08.2012

15 września w sobotę o godzinie 11:00 kolejne spotkanie  z cyklu "Bezpłatne warsztaty w plenerze z jogą i zespołem Orto-Optymist".

więcej

 

27.08.2012

W dniu 31.08 (piątek) Centrum Medyczne Orto-Optymist będzie czynne do godziny 16:00. Za utrudnienia przepraszamy.

 

17.08.2012

Uwaga: w dniu 06.09.2012 r. (czwartek) dr Piotr Gawda nie przyjmuje.

więcej

 

03.08.2012

Centrum Medyczne Orto-Optymist zaprasza na zdrowe bieganie w każdą sobotę od godz. 9:00 nad Zalewem Zemborzyckim.

więcej

 

27.07.2012

Znicz olimpijski w Centrum Medycznym Orto-Optymist.

więcej

 

26.07.2012

Zmiana dni przyjęć dr Piotra Gawdy.

więcej

 

16.07.2012

Zapraszamy na nowy kurs: Staw kolanowy - diagnostyka i rehabilitacja.

więcej

 

14.07.2012

Zapraszamy na nasze nowości w ofercie !!!

więcej


10.07.2012

Uwaga - nastąpiła zmiana numeru konta Centrum Medycznego Orto-Optymist.
Wpłaty prosimy dokonywać na rachunek nr 75114020170000480212201994

więcej

 

10.07.2012

Zmiana dni przyjęć dr Piotra Gawdy.

więcej

 

09.07.2012

Za nami kolejne warsztaty w plenerze.

więcej

 

09.07.2012

Informujemy, że zajęcia z jogi będą miały przerwę wakacyjną.

więcej

 

28.06.2012

Ze względu na duże zainteresowanie, przedłużamy czas trwania wszystkich naszych promocji do 31 lipca 2012 r.

więcej

 

19.06.2012

PROMOCJE !!!

Nie pozwól, by ból zęba popsuł Ci urlop... więcej

Rozpocznij wakacje z pięknym uśmiechem... więcej

 

13.06.2012

Zapraszamy na kolejne bezpłatne warsztaty z cyklu "Joga w plenerze".

więcej

 

13.06.2012

Centrum Medyczne Orto-Optymist zaprasza na festyn edukacyjny "Pasje Ludzi pozytywnie zakręconych"

więcej

 

05.06.2012

W poniedziałek 4 czerwca 2012 roku, odbyło się spotkanie Strefy Kobiet VIP Club w Centrum Medycznym Orto-Optymist.

więcej

 

04.06.2012

Po akcji "Polska Biega 2012" na nasze ręce zostały przekazane podziękowania za opiekę medyczną i sponsoring.

więcej

 

02.06.2012

"Dziki Maraton Lubelski" był imprezą poprzedzającą I Maraton Lubelski, który odbędzie się w 2013 roku.

więcej

 

01.06.2012

Do wszystkich członków PTMM!
UWAGA!: ZMIANA MIEJSCA ORGANIZACJI WALNEGO ZGROMADZENIA PTMM!

więcej

 

31.05.2012

Jutro tj. 02.06.2012r. zapraszamy na "Dziki Maraton Lubelski".

więcej

 

28.05.2012

Centrum Medyczne Orto-Optymist zorganizowało pierwsze - na pewno nie ostatnie, bezpłatne zajęcia z plenerze. Cykl imprez rozpoczęła Majówka z Jogą.

więcej

 

24.05.2012

MAJÓWKA Z JOGĄ i zespołem ORTO-OPTYMIST

Więcej...

 

19.05.2012

W dniu 19.05.2012 r. odbyła się kolejna edycja imprezy "Polska Biega 2012".
Więcej...

 

08.05.2012

Zapraszamy na V Majówkę z Fizjoterapią. Cykliczne ogólnopolskie Sympozjum Studenckich Kół Naukowych , odbędzie się dnia 11 maja 2012 roku.
Więcej...

 

7.05.2012

Promocja - Stomatologia

Rozpocznij wakacje z pięknym uśmiechem

Więcej...

 

4.05.2012

Promocja - Stomatologia

Bezpłatne przeglądy stomatologiczne z użyciem kamery wewnątrzustnej.

Więcej...

 

24.04.2012

Spotkaj się z zespołem ORTO-OPTYMIST na MAJÓWCE Z JOGĄ!!
Więcej...

 

21.03.2012

Dnia 21 marca 2012 roku w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym "Etiuda" w Lublinie odbyła się Międzynarodowa Konferencja "Naturalna i bezpieczna żywność podstawą nowoczesnej diety".
Więcej...

 

18.03.2012

W dniu 18.03.2012 r. odbył się maraton w Rzymie (Maratona di Roma). Uczestnikami byli dr Piotr Gawda oraz Piotr Chmielewski.
Więcej...

 

29.02.2012

w dniu 29 lutego 2012 roku, odbyła się konferencja naukowo - metodyczna.
Więcej...

 

07.11.2011

Uprzejmie informujemy, że od listopada 2011 ruszyły zajęcia rekreacyjne zawierające elementy jogi, pilatesu oraz tańca współczesnego.
Więcej...

 

 

03.10.2011

Pragniemy poinformować, że od października, Nasze Centrum objęło
Patronatem Medycznym Lubelskie Stowarzyszenie Biegowe.
Więcej...